z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook

Kotły c.o przemysłowe na biomasę do 20 MW

Wybór kotła wysokiej mocy nie jest prosty – musimy znaleźć urządzenie, które spełni postawione przed nim wymagania. Warto pamiętać o alternatywnych źródłach energii. Odnawialne materiały, z których stworzone są biopaliwa, to gwarancja niskiej ceny eksploatacji, a także wysokiej wydajności energetycznej.


Kotły biomasowe – wybierz skuteczne i efektywne rozwiązania

Czasy, w których skrajnie nieekologiczne kotły stanowiły trzon przemysłu, już dawno minęły. Nie jest to efekt jedynie coraz szerszej polityki w zakresie redukcji zanieczyszczenia powietrza – wprowadzanie nowych norm jedynie potęguje główny powód rozpowszechnienia się biomasy. To po prostu ekonomiczne i wygodne paliwo, którego wykorzystanie w piecach przemysłowych pozwala na osiągnięcie znakomitych rezultatów.

Istnieje kilka typów pieców wykorzystujących to biopaliwo – kotły biomasowe przemysłowe, kotły biomasowe z ruchomą podłogą, a także kotłownie kontenerowe. Różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami przemysłowych kotłów biomasowych są dość duże. Warto się z nimi zapoznać przed zakupem.

Kotły na biomasę – czy warto zdecydować się na piece kontenerowe?

Kotłownie kontenerowe na biomasę mają zastosowanie przede wszystkim w obiektach, które poddawane są modernizacji. Ich użycie dotyczy przede wszystkim sytuacji, w której korzystamy już z danego systemu ogrzewania, ale pragniemy zmienić go na bardziej efektywny ze względów ekologicznych lub ekonomicznych. W takich okolicznościach może nam brakować miejsca na składowanie opału lub powiększenie kotłowni.

Dodatkowy kontener, który połączony jest z zewnątrz do istniejącej kotłowni, może być w tym przypadku bardzo skutecznym rozwiązaniem. Taki wybór pozwala zaoszczędzić miejsce i skrócić czas montażu, a dodatkowo nie jest wówczas konieczna modernizacja wentylacji i komina. To elementy, które mogą pozostać częścią odmienionej kotłowni. Kotły na biomasę kontenerowe mogą sprawdzić się w przypadku chęci znalezienia przejściowego rozwiązania – na przykład wtedy, gdy nasz dotychczasowy piec zepsuł się tuż przed okresem grzewczym, a nie możemy sobie pozwolić na modernizację i naprawę całego systemu.

Kiedy warto postawić na kotły biomasowe dużej mocy o zastosowaniu przemysłowym?

Kotły biomasowe dużej mocy (aż do 20 MW) stworzone zostały z myślą o wielkopowierzchniowych zakładach obróbki drewna i sporych osiedlach mieszkalnych. Sprawdzą się także we wszelkiego rodzaju zastosowaniach przemysłowych, w których drewno stanowi odpad produkcyjny. To idealny sposób na wykorzystanie w systemie grzewczym różnego rodzaju ekologicznych surowców, które cechuje dodatkowo niska cena.

Takie instalacje można dowolnie dostosować do potrzeb klienta – nasza firma oferuje przygotowanie indywidualnego projektu zgodnego z Państwa oczekiwaniami. Piece przemysłowe na biomasę mogą być opalane trocinami, brykietem, zbożami, pelletem, zrębkami i innymi paliwami.

Co charakteryzuje przemysłowe kotły wodne na biomasę?

Przemysłowe kotły wodne wysokiej mocy stanowią idealną alternatywę dla innych instalacji grzewczych. Wykorzystywane są one do ogrzewania budynków mieszkalnych wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej i zakładów przemysłowych. Sprawdzą się też w trakcie przygotowywania ciepłej wody użytkowej oraz dostarczania ciepła technologicznego, wykorzystywanego w procesach produkcyjnych.

Rozwiązania tego typu doceniają różne gałęzie przemysłu, a także rolnictwo. Kotły wodne na biomasę wykorzystują między innymi drewno, odpady drewniane, trociny, zrębki czy pellet z torfu lub trocin. Dodatkowo mogą być zasilane brykietem, łuskami słonecznika, odpadami z ziarna i innymi powszechnie dostępnymi biopaliwami. Odpowiednia instalacja może działać także jako elektrociepłownia na biomasę.

Kotły na biomasę – dlaczego warto inwestować w ekologię?

Możliwość budowy ekologicznej instalacji opartej o biomasę to szansa dla wielu gałęzi przemysłu na poprawienie poziomu emisji, a także spełnienie wszystkich wytycznych nadrzędnych podmiotów. Regulacje prawne UE wyznaczają nowe szlaki w kwestii gospodarki odpadami i ich utylizacji. Ponowne wykorzystanie w procesie spalania to doskonały sposób dla współczesnego przemysłu. Gospodarka obiegu zamkniętego lub cyrkulacyjna pozwala na całkowite wykorzystanie odpadów i wyprodukowanie z nich prądu.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij