z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Certyfikowany kocioł c.o 5 klasy na drewno i pellet
13.02.2019

Certyfikowany kocioł c.o 5 klasy na drewno i pellet

Wielu klientów poszukuje kotła grzewczego uniwersalnego, by mozna było spalać drewno opałowe i granulat drzewny lub agro czyli pellet. Jest na rynku już rozwiązanie w postaci oferty kotła Sigma Dual.

Kocioł na drewno i pellet / agropelet to ciekawe rozwiązanie dla klientów, którz poszukują certyfikowanego kotła 5 klasy emisji na oba paliwa. Kocioł kombi sigma dual sam przełącza się między paliwami - jeśli wypali się drewno automatycznie startuje palnik na pellety.

Jest duża grupa klientów, którzy posiadają bezpłatny dostep do drewna. Osoby mające własny las, tartaki, stolarnie posiadają nieograniczone zasoby taniego opału. Mozna go ekologicznie i bezdymnie spalać w kotle Sigma dual w górnej komorze. Wielu z tych klientów chce jednak mieć też komfort, odpoczynek od obsługi kotła nocny lub weekendowy. Dla nich idealny jest kocioł typ kombi czyli Sigma dual. Spala gaz drzewny uzyskany na podstawie suchej pirolizy drzewa a także pellet lub agropellet w sposób automatyczny.

Do tego posiada certyfikat na oba paliwa - 5 klasy emisji i ekoprojekt co umożliwia uzyskanie dopłaty do zakupu w programie Czyste Powietrze. Kotły c.o kombinowane wykonane w technologii 3 komorowej mają oddzielne od siebie komory spalania na pellet i drewno oraz komorę dopalania wyłożoną szamotem aby utrzymać odpowiednio wysoką temperaturę spalania. Zapewnia to optymalne warunki pracy, wysoką sprawność cieplną oraz niską emisję spaiin.

Według opinii wielu ekspertów, klientów czy samych użytkowników takie niskoemisyjne kotły c.o z automatycznym podawaniem peletu i drewna są bardzo wygodne w użytkowaniu - jak wygaśnie drewno automatycznie zacznie pracować palnik na granulat drzewny. Posiada bowiem on samoczynny zapłon i rozpalanie oraz funkcję modulacji i wygaszania. Takie automatyczne przełączanie z drewna na pellet umożliwia specjalna automatyka z czujnikiem temperatury spalin widzii na ktorym paliwie pracuje piec, bo na każdym paliwie ma on inną temperaturę i skład spalin. Umożliwia to dopasowanie dedykowanego algorytmu pracy automatycznej, który jest dla klienta dość prosty w obłudze, intuicyjny i prosty w ustawienu.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij