z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook

Forum

Forum o ogrzewaniu: Czy do każdego kotła na paliwa stałe muszę montować bufor ciepła ?

Autor
Data dodania
Treść postu
benek

Ilość postów: 6

20.08.2021
17:36
Czy do każdego kotła na paliwa stałe muszę montować bufor ciepła ? Chcę instalować kocioł na paliwo stałe 10 kW, jaki zbiornik akumulacyjny polecacie i czy jest to obowiazkowe.
Czy do każdego kotła na paliwa stałe muszę montować bufor ciepła ? Chcę instalować kocioł na paliwo stałe 10 kW, jaki zbiornik akumulacyjny polecacie i czy jest to obowiazkowe.
moderator

Ilość postów: 33

20.08.2021
17:39
Witam, zgodnie z przepisami, o których już pisaliśmy w aktualnościach i poradniku - każdy kocioł na paliwa stałe z ręcznym załadunkiem paliwa musi być montowany z buforem. Pojemność bufora ciepła zależy od mocy kotła, ale nie dobiera się tego wg zaleceń producenta a wg normy. Jest wzór w normie na dobór i dla Pana minimalny zbiornik akumulacyjny to 500 l. Oczywiście jak będzie to bufor 600 l to też będzie lepiej. Czy bufor 500 czy 600 l do kotła na paliwo stałe nie ma dużego znaczenia w cenie, a wymiary są podobne - spokojnie zmieszczą cię przez drzwi 80 cm i do piwnicy poniżej 2 m. Zbiornika akumulacyjnego nie musimy obowiązkowo instalować z kotłem z podajnikiem np na zrębki czy pellet.
Witam, zgodnie z przepisami, o których już pisaliśmy w aktualnościach i poradniku - każdy kocioł na paliwa stałe z ręcznym załadunkiem paliwa musi być montowany z buforem.

Pojemność bufora ciepła zależy od mocy kotła, ale nie dobiera się tego wg zaleceń producenta a wg normy. Jest wzór w normie na dobór i dla Pana minimalny zbiornik akumulacyjny to 500 l. Oczywiście jak będzie to bufor 600 l to też będzie lepiej. Czy bufor 500 czy 600 l do kotła na paliwo stałe nie ma dużego znaczenia w cenie, a wymiary są podobne - spokojnie zmieszczą cię przez drzwi 80 cm i do piwnicy poniżej 2 m.

Zbiornika akumulacyjnego nie musimy obowiązkowo instalować z kotłem z podajnikiem np na zrębki czy pellet.
  • Aby dodać odpowiedź, musisz być zalogowany

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij