z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook

Forum

Forum o ogrzewaniu: Fuzzy logic czy ręczne nastawy w kotle Futura S dual

Autor
Data dodania
Treść postu
Misztal

Ilość postów: 1

05.08.2014
09:11
Witam posiadam kocioł żeliwny dual Futura od was po jednym sezonie. Piec jest ok tylko cały czas nie mogę rozwiązać pytania - lepiej używać automatykę Pluma w funkcji automat czyli Fuzzy Logic czy nastawy ręczne - jak ręczne to jakie powinny być optymalne? Z racji ciepłej zimy leciałem na fuzzy logic ale słyszałem, że przy dużym obciążeniu pieca lepsze są nastawy ręczne. Palę ekogroszkiem oczywiście, prośba o pomoc bo idzie sezon
Witam

posiadam kocioł żeliwny dual Futura od was po jednym sezonie. Piec jest ok tylko cały czas nie mogę rozwiązać pytania - lepiej używać automatykę Pluma w funkcji automat czyli Fuzzy Logic czy nastawy ręczne - jak ręczne to jakie powinny być optymalne? Z racji ciepłej zimy leciałem na fuzzy logic ale słyszałem, że przy dużym obciążeniu pieca lepsze są nastawy ręczne. Palę ekogroszkiem oczywiście, prośba o pomoc bo idzie sezon
moderator

Ilość postów: 33

05.08.2014
15:40
Witam Regulatory ecoMAX 800R wyposażone w funkcje Fuzzy Logic jak najbardziej mogą pracować w trybie automatycznym przez cały sezon, także przy dużych mrozach. Jeżeli używamy w miarę dobrego węgla i mamy dobrze dobrany mocowo kocioł to funkcja Fuzzy Logic daje sobie bez problemu radę z regulacją mocy. Problemy z odpowiednią regulacją występują przy rozgrzewaniu układu tzn.startu z zimnej instalacji, kiedy nagrzewany jest zład wody, przy słabej jakości paliwie lub przy dużych mrozach ale pod warunkiem że dobrany kocioł jest za mały. Z ręcznymi nastawami można pracować zawsze i odpowiednia regulacja często może być korzystniejsza od funkcji fuzzy Logic. Warunkiem jest odpowiedni dobór parametrów podawania i ilości powietrza, która uzależniona jest od jakości paliwa, ciągu kominowego, obciążenia cieplnego itp. Niestety nie przy każdym kotle nastawy te będą takie same. Jeżeli nie mamy doświadczenia w regulacji kotłów z podajnikiem to rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy serwisanta lub z funkcji automatycznej regulacji Fuzzy Logic. Ogólne zasady regulacji podaje instrukcja obslugi a takie wyjściowe parametry dla kotła 25 kW można przyjąć: - podawanie 8-12 s, - przerwa podawania w pracy 35-40s - moc wentylatora 30-35% - przysłona na wentylatorze otwarta na około 1,5-2 cm.
Witam
Regulatory ecoMAX 800R wyposażone w funkcje Fuzzy Logic jak najbardziej mogą pracować w trybie automatycznym przez cały sezon, także przy dużych mrozach. Jeżeli używamy w miarę dobrego węgla i mamy dobrze dobrany mocowo kocioł to funkcja Fuzzy Logic daje sobie bez problemu radę z regulacją mocy. Problemy z odpowiednią regulacją występują przy rozgrzewaniu układu tzn.startu z zimnej instalacji, kiedy nagrzewany jest zład wody, przy słabej jakości paliwie lub przy dużych mrozach ale pod warunkiem że dobrany kocioł jest za mały.
Z ręcznymi nastawami można pracować zawsze i odpowiednia regulacja często może być korzystniejsza od funkcji fuzzy Logic.
Warunkiem jest odpowiedni dobór parametrów podawania i ilości powietrza, która uzależniona jest od jakości paliwa, ciągu kominowego, obciążenia cieplnego itp. Niestety nie przy każdym kotle nastawy te będą takie same. Jeżeli nie mamy doświadczenia w regulacji kotłów z podajnikiem to rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy serwisanta lub z funkcji automatycznej regulacji Fuzzy Logic.
Ogólne zasady regulacji podaje instrukcja obslugi a takie wyjściowe parametry dla kotła 25 kW można przyjąć:
- podawanie 8-12 s,
- przerwa podawania w pracy 35-40s
- moc wentylatora 30-35%
- przysłona na wentylatorze otwarta na około 1,5-2 cm.
Roberto-zittau

Ilość postów: 3

25.01.2018
21:57
Hello czy parametry są również używane w Futura dual G25? paliwo ekogroszek Rok budowy 2016 dziękuję!
Hello

czy parametry są również używane w Futura dual G25?

paliwo ekogroszek

Rok budowy 2016

dziękuję!
  • Aby dodać odpowiedź, musisz być zalogowany

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij