z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Jak tanio ogrzać szklarnię lub kurnik ?
04.01.2022

Jak tanio ogrzać szklarnię lub kurnik ?

Czym ogrzewać kurnik czy szklarnię zamiast gazu ?

Rok 2022 przywitał rolników i firmy gigantycznymi podwyżkami cen gazu. Wiele budynków inwentarskich, szklarni i tuneli ogrzewanych jest gazem ziemnym, LPG czy LNG. Tak samo suszenie ziarna czy zbóż nie musi być drogie z racji cen gazu. Alternatywą dla gazu jest biomasa a szczególnie agro biomasa.

Jest wiele dostępnych alternatywnych paliw dla gazu dla rolnictwa.

Dla rolnictwa od lat dostępna jest biomasa pochodzenia leśnego ale przede wszystkim agro. Można ogrzewać firmę czy gospodarstwo tanio słomą, brykietami ze słomy lub trocin a także zrębkami czy trocinami.

Ogrzewanie biomasą może być bezkosztowe

Biomasa a szczególnie rolna może być pozyskiwana praktycznie za darmo. Co roku mamy bowiem potężne zasoby odnawialnego w 100 % paliwa. Może nim być słoma – brykiety ze słomy czy baloty a także zboże np. owies.

Przykładem kotła c.o z podajnikiem na tanią biomasę rolną może być nasza seria Biowarmer. Są to innowacyjne i ekologiczne kotły c.o do spalania w/w gatunków biomasy np.: trocin, zrębek czy brykietów.

Do spalania słomy są też dedykowane specjalne kotły c.o na słomę Agrowarmer. Słoma jest w pełni odnawialnym zasobem energetycznym szeroko dostępnym co roku w całej Polsce. Jest to prawdziwe bezpłatne ogrzewanie dla każdego rolnika czy szkół, budynków komunalnych, bloków zlokalizowanych na wsi.

Oferujemy też modernizację systemów grzania w oparciu o nasze zespoły automatycznego spalania biomasy. Są to palniki i  przedpaleniska do spalania zrębki, zboża, biomasy, trocin – które można dostosować do istniejącego kotła lub pieca. Takie przedpaleniska z rusztem ruchomym albo palniki na biomasę połączone są ze specjalnym zespołem podawania paliwa i koszem z nagarniaczami. Możemy zastosować dowolny magazyn biomasy np.: silos wewnętrzny lub zewnętrzny.

Idealne rozwiązanie do modernizacji suszarni ? To właśnie nasz system automatyczne spalania biomasy i odpadów. Można dostosować go do większości suszarni dostępnych na rynku. Instalując nasze palniki i przedpaleniska w suszarni uzyskujemy dostęp do spalania praktycznie darmowych paliw np.: owsa, trociny, zrębki, pestek itp. Możemy też instalować dedykowane instalacje do spalania odpadów i paliw alternatywnych. Nasza firma specjalizuje się w takich projektach modernizacji istniejącego źródła ciepła na piece na odpady i paliwa alternatywne.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij