z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Jaki kocioł co na drewno i pellet ?
02.11.2021

Jaki kocioł co na drewno i pellet ?

Jaki kocioł grzewczy do spalania drewna i pelletu ?

Kotły co trzykomorowe – hybrydowe Sigma dual to innowacyjne rozwiązanie do skutecznego spalania drewna i pelletu. Kocioł posiada dwa certyfikaty 5 klasy emisji i ekoprojektu – na oba paliwa tj drewno opałowe i granulat trocinowy czyli pellets.

Co to jest kocioł grzewczy hybrydowy ?

Jest to innowacyjne rozwiązanie wśród kotłów z podajnikami na pellet. Sigma dual posiada dwie niezależne komory do spalania pelletu oraz 50 cm szczap drewna. Są one połączone wspólnym wymiennikiem ciepła, wentylatorem wyciągowym oraz automatyką. Taka budowa umożliwia tryb hybrid – czyli zamiennego spalania obu paliw. Dzięki czujnikowi spalania, jeśli załadunek drewna zacznie się wypalać i kocioł wejdzie w fazę wygaszania, automatycznie może rozpocząć pracę palnik pelletowy w trybie podtrzymania temperatury. Taki tryb pracy jest niezwykle ekonomiczny dla użytkownika – do osiągnięcia temperatury kotła i instalacji co używamy taniego paliwa tj drewna a do podtrzymania temperatury używamy w trybie automatycznym pelletu.

Oszczędność w zużyciu pelletu jest naprawdę duża !

Dzięki w/w opisanemu trybowi hybrid – zamiennej pracy pieca na drewnie i pelecie, granulatu drzewnego używamy wyłącznie do podtrzymania temperatury w instalacji lub buforze ciepła. Wpływa to korzystnie na obniżenie spalania pelletu w kotle. Co ważne w kotle Sigma dual możemy używać nie tylko drewna kawałkowego w formie 50 cm szczap ale też zastępczo zrębki i brykietów kominkowych. Są to najtańsze paliwa na rynku, znacznie tańsze od pelletu.

Kotły c.o z podajnikiem – wersja kombi lub inaczej hybryd – to interesująca propozycja dla klientów, którzy mają dostęp do taniego drewna np.: pochodzącego z własnych zasobów. Tysiące sadowników ma dostęp do darmowego drewna z drzewek owocowych, leśniczówki zlokalizowane w lasach – w terenach niezgazyfikowanych mają dostęp do darmowego paliwa. Dlatego Sigma dual to idealne rozwiązane dla rolnika, sadownika czy leśnika. Możliwość spalania nie tylko drewna i pelletu, ale alternatywnie brykietu i zrębki daje najtańszy system grzewczy na rynku. Gwarantuje on nie tylko niskie koszty grzania ale zapewnia niezależność energetyczną użytkownikowi.

Technologia spalania hybrydowego od lat jest rozwijana przez naszą firmę. Tak jak Toyota nasza firma jest pionierem w tej technologii gdyż od kilkunastu lat pracujemy nad efektywnym i niskoemisyjnym spalaniem hybrydowym różnych paliw. Kotły co hybrydowe od lat oferujemy w Europie i mają one dobre opinie użytkowników. Niekiedy trzykomorowe kotły nazywane są kombi ( często w Niemczech) czy inaczej kotły c.o kombinowane do spalania wielu paliw. W Polsce mylnie kotły c.o wielopaliwowe zostały nazwane śmieciuchami czyli kotłami c.o do spalania wszystkiego. Nie ma to żadnego powiązania z naszym kotłami, które są certyfikowane i spalają naprawdę ekologicznie paliwa. Są to w 100 % niskoemisyjne kotły c.o z podajnikiem, które mogą być zainstalowane w każdej rodzaju instalacji c.o np.: podłogowej, mieszanej czyli z solarami. Kocioł c.o Sigma dual to produkt klasy premium stąd cena nie jest niska, ale potencjał wykorzystania różnych paliw, duża pojemna komora, system hybrid daje szerokie możliwości użytkownikowi do stworzenia sobie taniego w codziennym użytkowaniu systemu grzewczego w domu czy w firmie.

Kocioł c.o kombi Sigma dual to nie tylko alternatywa dla kotłów na pellet ale też dla pomp ciepła. Jego cena znajduje się pomiędzy ceną dobrej pompy ciepła i klasy premium kotła c.o na pellet. Tylko żadna z tych opcji nie daje możliwości spalania takiego spektrum paliw i to w trybie automatycznym.

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij