z nami ogrzewanie to oszczędzanie

 • pl
 • en
 • ru
 • ua
 • de
 • fr
 • ro
 • hr
Facebook Twitter Facebook
Jaki piec na pellet do małych pomieszczeń i niskich kotłowni
16.07.2021

Jaki piec na pellet do małych pomieszczeń i niskich kotłowni

Jak dobrać piec na pellet do małych pomieszczeń i kotłowni ?

Domy czy mieszkania o powierzchni 80 m2 lub 100 m2 też trzeba skutecznie i ekologicznie ogrzać, dlatego  musimy dobrać sprawny niskoemisyjny piec lub kominek wodny centralnego ogrzewania na pellet gdyż  w małej kotłowni kocioł z podajnikiem na eko groszek raczej się nie zmieści. Tak samo kocioł co na paliwo stałe z zasypem ręcznym – modele te wymagają obecnie montażu ze zbiornikiem akumulacyjnym i z automatu dość dużych pomieszczeń kotłowni. Niskie kotłownie czy małe pomieszczenia można zatem przy pomocy naszego kotła szybko adoptować na kotłownie – jest to szczególnie pomocne w przypadku domów gdzie nie było instalacji centralnego grzania – był piec kaflowy lub kominek i nowe źródło ciepła wymaga minimalnego zapotrzebowania na miejsce.

Rozwiązaniem jest niskoemisyjny kocioł co compact z bocznym zbiornikiem na pellet.

Jest to kocioł c.o  z centralnie zamontowanym palnikiem od czoła kotła oraz czyszczeniem od frontu. Górna część kotła nie ma żadnych wyczystek więc eksploatacja i konserwacja urządzenia nie wymaga dostępu z góry pieca dlatego może zatem być zamontowany w niskich pomieszczeniach – sam piec co Compact ma wysokość zaledwie 1,1 m więc zmieści się w każdej niskiej kotłowni !  Boczny zbiornik na granulat daje możliwość indywidualnej aranżacji kotłowni bo może być montowany z obu stron urządzenia a także z frontu. Możemy ustawić go w dogodnej pozycji abyśmy mogli swobodnie uzupełniać opał. Co ciekawe, przewidziany do tego modelu kotła jest też pneumatyczne podawanie pelletu na odległość.

Kompaktowe gabaryty nasze kotła z podajnikiem  to nie jedyny jego atut

Kompaktowe gabaryty modelu Compact pellet to nie jedyny jego atut, jest też wiele innych argumentów przekonywujących do wyboru tego urządzenia:

 • dzięki wysokiej sprawności cieplnej mamy niskie zużycie pelletu
 • wymiennik ciepła 3 ciągowy wykonany jest z rur bezszwu więc podwyższoną żywotność
 • centralnie umieszczony palnik na pellet jest łatwy w obsłudze i serwisowaniu
 • palnik ma mechaniczne czyszczenie i wygarnianie popiołu przez co jest odporny na jakość peletu oraz na tworzenie się spieków i zgorzelin
 • atrakcyjny stosunek ceny do jakości potwierdzony w rankingu – teście porównawczym kotłów na pellet organizowanym przez komitet antysmogowy. Opinia w tym teście jest pozytywna, w szczególnie w kategorii cena – jakość.

Proponowany ekologiczny kocioł grzewczy na pellet ma seryjne systemy automatyzacji pracy pieca i palnika, które podnoszą komfort jego eksploatacji:

 1. system szybkiego samoczynnego rozpalania granulatu dzięki skutecznej grzałce ceramicznej
 2. system modulacji mocy i wygaszania palnika ruchomego
 3. wysokiej jakości sterownik Brager Pelebord z dotykowym wyświetlaczem  LCD
 4. możliwość sterowania kotłem przez smartfona lub komputer w dowolnym miejscu
 5. system zapobiegania powstawania szlaki w palenisku poprzez mechaniczne odżużlanie
 6. system optymalizacji odzysku ciepła ze spalin poprzez 3 ciągowy wymiennik rurowy

Dobór właściwego i skutecznego kotła co na pellet nie jest łatwy

Przy doborze kotła na pellet należy pamiętać, że nie dobieramy go tylko do powierzchni ogrzewalnej budynku. Ważny jest wybór w kontekście rodzaju instalacji co. Kotły co na pellet z małą ilością wody dobiera się do nowoczesnych instalacji o małym zładzie wody np.: podłogowe. Modele o dużej pojemności wodnej nadają się do starszych instalacji c.o  Kocioł grzewczy z podajnikiem Compact nadaje się idealnie do instalacji grzewczych mieszanych oraz podłogowych czyli o średnim i małym składzie wody. Jeśli go dobierzemy do małego domu ale ze starą instalacją na zasadzie nadmiaru mocy, też da radę – bo tak powinniśmy dobierać piec – w przypadku starych pojemnych instalacji co piec na pellet musi mieć naddatek mocy.

 

Kocioł grzewczy z podajnikiem compact pracuje w zakresie mocy od 6 do 18 kW, pokrywa zatem zapotrzebowanie na moc np. 8 czy 10 kW ale też wyższe np. 12 czy 16 kW. Dzięki modulacji mocy jest naprawdę uniwersalny i dopasowuje płynnie swoją moc do parametrów pracy instalacji i aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku. Wpływa to ekonomiczną pracę urządzenia w skali całego roku. Co więcej, dzięki systemom automatyzacji procesu spalania, utrzymuje dobre parametry pracy na niskiej modulacji mocy

Kocioł co Compact można oczywiście nabyć z dotacją w ramach programu Czyste Powietrze. Dopłata może być nie tylko na zakup urządzenia ale na modernizację całej kotłowni w tym też dofinansowanie montażu. Nasz produkt posiada bowiem certyfikat 5 klasy emisji i ekoprojektu.

Według opinii setek użytkowników tego pieca, działa on bezawaryjnie, jest tani w serwisowaniu i zużywa naprawdę rozsądne ilości paliwa. Nasza firma posiada setki referencji, które po kontakcie z nami możemy udostępnić – oczywiście wg RODO.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij