z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Kotły c.o do suszarni w zabudowie modułowej
25.04.2018

Kotły c.o do suszarni w zabudowie modułowej

Suszenie zbóż, ziół, drewna i innych materiałów wiąże się z dość dużym wydatkiem energii cieplnej, ktora systematycznie drożeje. Wpływa to na koszty suszenia a w rezultacie na koszty finalnego produktu. Dlatego przedsiębiorstwa, które posiadają suszarnie szukają alternatywnych urządzeń do zasialania suszarni tak aby można było wykorzystywać możliwie najtańszy opał.

Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie są kotły do suszarni typ Biorwarmer, które otrzymały wiele nagród za innowacyjny palnik i są w stanie wydajnie spalać szeroki zakres paliw odnawialnych, biopaliw w tym też biomasy.

Piece do suszarni lub suszenia pracuja z dużym obciążeniem, gdyż proces technologii wymaga często pracy kotła przez cały rok, dlatego nasze kotły mają wzmocnione przekładnie, mocniejsze elementy żeliwne a także specjalną wzmocnioną budowę. Dzięki palnikowi schodkowemu, mogą spalać różne rodzaje biomasy w tym też odpadowej lub domieszki różnych biopaliw np: z roślin energetycznych czy produktów ubocznych z procesu produkcyjnego.

Niezależnie czy suszarnia bębnowa, taśmowa czy inna - potrzebujemy ciepła aby suszyć. Wiele suszarni wyposażona jest w palniki na paliwa płynne, które cały czas drożeją. Rosną przez to koszty obsługi suszarni. Stosując nasze palniki i kotły na biomasę obniżamy koszty suszenia. Stosujemy bowiem znacznie tańsze paliwo np: zrębki czy trociny co obniża znacząco koszt wytworzenia energii cieplnej. Do grzania suszarni posiadamy palniki, które można zastosować bez przebudowy suszarni albo całe kompletne paleniska na biomasę w formie przedpaleniska z płaszczem wodnym lub bez. Takie paleniska są kompletny automatycznym zestawem do spalania biomasy rozdrobnionej - posiadają nie tylko palnik ale system podawania biomasy z nagarniaczami, sterowanie układu a także podajnik. Można je zastosować praktycznie do każdej suszarni gdyż nie ma wymagań co do otworu montażowego w komorze spalania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij