z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook

Kotły c.o wsadowe na słomę i biomasę agro Agrowarmer 25-600 kW

Wykorzystanie słomy w zasilaniu instalacji może być skutecznym sposobem na tanie ogrzewanie. To ekologiczne i tanie biopaliwo, które łączy wydajność z dbaniem o środowisko.


Konstrukcja – czym wyróżniają się piece na słomę?

Kotły na słomę są zazwyczaj zbudowane z dużej, walcowatej komory załadowczej. Na jej końcu znajduje się dysza, przez którą spaliny przedostają się do wymiennika rurowego, a następnie do komina. W przypadku wymagających zastosowań – na przykład w sytuacjach, gdzie ciepłownia musi znaleźć się na terenie chronionym lub blisko zabudowań – można skorzystać z dodatkowych urządzeń, które pomogą utrzymać odpowiednie parametry. Ekonomizer oraz multicyklon z elektrofiltrem pozwolą na obniżenie emisji spalin i zwiększenie sprawności urządzenia.

Konstrukcja pieców na słomę pozwala także na wykorzystanie innych paliw – w tym brykietu, pelletu, trocin i zrębek. Są to wszechstronne elementy systemów grzewczych, które odznaczają się ekologiczną i efektywną pracą, oferując ogromny potencjał w zmieniającym się rolnictwie XXI wieku. Kilka ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych sprawi, że każda suszarnia, gorzelnia lub chlewnia będzie działać sprawniej. Możliwe jest podłączenie kotła grzewczego na słomę do wytwornicy pary. Generowana para znajduje szereg zastosowań w bardziej zaawansowanych zakładach rolniczych.

Piece na słomę – zalety tego biopaliwa

Paliwo stosowane w piecach Agrowarmer to baloty słomy, czyli sprasowane bele o średnicy 90, 120, 160 lub 180 cm. Liczba i rozmiar stosowanych bel zależą od rodzaju pieca – przede wszystkim od jego mocy. Poza słomą piec wsadowy może także korzystać z innych biopaliw w procesie zasilania. Warto jednak przyjrzeć się właśnie temu surowcowi. Słoma jest odnawialna, tania, powszechnie dostępna, a jednocześnie oferuje spory potencjał względem efektywności. Prawdopodobnie jest to najtańsze biopaliwo, jakie możemy znaleźć w Polsce.

Szczególnie ważny jest tu jednak sposób spalania. W piecach Agrowarmer za ten aspekt odpowiada proces zgazowania, stanowiący najbardziej efektywny system wykorzystania słomy do celów grzewczych. Warto także zwrócić uwagę, że jej spalanie nie przyczynia się w znacznym stopniu do pogorszenia stanu klimatu. Emisja CO2 związana jest z ilością gazu, który dana roślina magazynuje w trakcie wzrostu – w procesie spalania jest on zwracany do atmosfery. Równowaga między objętością dwutlenku węgla wykorzystanego przez roślinę a jego wydzielaniem z kotła powoduje, że mamy do czynienia z neutralnością względem emisji.

W piecu na słomę wciąż może powstawać popiół, który należy bezwzględnie usuwać. Nie zmienia to faktu, że jest to paliwo ekologiczne, tanie i efektywne – warto zadbać także o spalanie go w wysokiej klasy kotle.

Gdzie stosuje się ekologiczne kotły na słomę?

Kotły na słomę sprawdzają się w bardzo różnych dziedzinach przemysłu, lecz popularne są przede wszystkim w rolnictwie. Bez problemu znajdziemy je także w dużych budynkach gminnych, gdzie słoma jest ogólnodostępnym surowcem. Kotły c.o. Agrowarmer mogą znaleźć się w zabudowie mobilnej, gdy mamy do dyspozycji małą kotłownię o słabym dostępie. Bele słomy ładowane są za pomocą ciągnika.

W przypadku instalacji pieca na słomę w kaskadzie możemy zbudować lokalną ciepłownię zasilaną słomą. Takie rozwiązanie sprawdzi się między innymi w osiedlach zlokalizowanych na terenach rolniczych, gdzie jedna kotłownia może zasilać nawet kilka bloków lub budynków wielorodzinnych. Jak widać, ekologiczne kotły na słomę potrafią być naprawdę efektywne – najwydajniejsze modele Agrowarmer pozwalają na skuteczne ogrzanie pomieszczeń o dużej kubaturze, placówek publicznych sporej wielkości, zakładów rolniczych i wielu różnych instalacji grzewczych.

Postaw na wysokiej klasy piece na słomę w belach

Piece wsadowe Agrowarmer zostały stworzone z myślą o różnych dziedzinach przemysłu rolniczego, a także o placówkach, które mogą skorzystać na wykorzystaniu tego biopaliwa. Sprawdzą się przede wszystkim w miejscach położonych daleko od miasta, gdzie klienci mają stały dostęp do wymaganych surowców. Bele słomy wykorzystywane są w całości dzięki obecności zaawansowanego systemu grzewczego. Wysoka efektywność, niezawodność i ekologiczny charakter sprzedawanych produktów to coś, co towarzyszy ofercie firmy Cichewicz kotły c.o. od lat.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij