z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook

Kotły i piece CO Tarnowskie Góry - Instalator Albatros Janusz Magiera - dystrybutor Cichewicz

Certyfikowane kotły co z podajnikiem, ekologiczne piece i palniki na pellet gdzie kupić na Śląsku?

Na śląsku dostępnych jest wiele paliw grzewczych alternatywnych do węgla, które są nawet tańsze w użytkowaniu. Nasza firma oferuje szeroki zakres mocy grzewczej oraz wersji ekologicznych i certyfikowanych pieców oraz kotłów co z podajnikiem lub zasypem ręcznym. Od ponad 30 lat na rynku firma Cichewicz to solidny i sprawdzony producent kotłów c.o. Produkowaliśmy ponad 8 lat piece i kotły pod marką dla firmy Buderus, a także dla wielu innych europejskich producentów. Nasze kotły znane jako funke lub krommler econo, logica, ultima pracują w wielu kotłowniach do dnia dzisiejszego.

Węgiel czy pellet – czy koszty są porównywalne?

Wśród wielu klientów z okolic Tarnowskich Gór ale też z Katowic, Bielsko Białej, Gliwic i innych miejscowości ze Śląska pada pytanie czy palić węglem ekogroszkiem czy pelletem ? Biorąc pod uwagę ceny tych paliw i ich dostępność nie jest to sprawa oczywista – koszty są porównywalne gdyż kotły co retortowe z podajnkiem na eko-groszek spalają paliwo bardziej kaloryczne, ale z mniejszą sprawnością cieplną. Piec na pellet pracuje na zasadzie włącz – wyłącz i zużywa granulat tylko wtedy kiedy jest zapotrzebowanie na ciepło. Zużywa więc pelletu mniej niż analogiczny kocioł na ekogroszek. Pelety są mniej kaloryczne ale potrzebujemy ich mniej, więc koszty grzania są porówywalne. Granulat wygrywa czystością, mniejszą zawartością popiołu oraz niższą emisją spalin. Dlatego nasza firma oferuje klientom sprawdzone systemy grzewcze, cechujące się solidnością oraz wysoką sprawnością cieplną na każdy rodzaj paliwa. Są to piece i kotły co na węgiel eko-groszek, pellet, zrębki, trociny, drewno, słomę i inne gatunki biomasy. Nasze piece centralnego ogrzewania mają dobre opinie klientów, rekomendację instalatorów oraz solidną konstrukcję na lata. Oferowane certyfikowane kotły c.o można kupić z dotacją, gdyż spełniają 5 klasę emisyjności oraz ekoprojektu. Nasza firma oferuje pomoc w montażu i instalacji swoich pieców, serwis fabryczny a także pomoc w zaprojektowaniu optymalnej kotłowni. Pomagamy też w adaptacjach kotłowni lub ich modernizacji – możemy przebudować piec na miał lub węgiel na ekologiczny biomasowy. Wystarczy zmienić retortę na palnik na pellet czy zrębki i zastosować odpowiednio dobrany zespół automatycznego spalania biomasy rozdrobnionej. Możemy modernizować tak kotły o mocy od 25 kW do nawet 2 MW. Dla firm oferujemy ogrzewanie przemysłowe biomasą a także piece na odpady - do termicznej utylizacji odpadów poprodukcyjnych np.: z płyt drewnopochodnych. Nasze kotłownie mogą pracować jako urządzenie stacjonarne, wolnostojące ale też mobilne. Oferujemy sprzedaż, wynajem, leasing kotłowni kontenerowych mobilnych na olej, gaz i biomasę. Najem mobilnych systemów grzewczych może być krótko – długookresowy. Nie wymaga on pozwolenia na budowę a kotłownia dostarczana jest gotowa pod klucz.

Instalator Albatros Janusz Magiera
42-609 Tarnowskie Góry
ul. Armii Krajowej 16/71

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij