z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Kotły na pellet do małych kotłowni i powierzchni 8 kW
08.11.2020

Kotły na pellet do małych kotłowni i powierzchni 8 kW

Aktualne przepisy prawne mocno ograniczają sprzedaż kotłów c.o z zasypem ręcznym, są to zazwyczaj kotły na zgazowanie drewna, które wymagają sporo miejsca. Jeśli mamy nieduży dom do ogrzania np.: poniżej 100 mi małą kotłownię to uniemożliwia nam to montaż takiego kotła, tym bardziej, że wymagany jest do montażu także zbiornik akumulacyjny. Kotły na pellet do ogrzewania małych kubatur i pomieszczeń. Jakie zatem rozwiązanie można zaproponować ?

Do małych kotłowni i grzania niedużych kubatur idealnie nadają się kotły c.o z podajnikiem na pellet. Wersje kompakt czy inaczej slim to zazwyczaj modele ze zintegrowanym koszem na granulat, palnikiem z samoczynnym zapłonem i sterowaniem Zajmują naprawdę mało miejsca – często wielkość jednej europalety czyli 80 x 120 cm !

W przypadku małych powierzchni do grzania oraz niedużych kotłowni, często jest też problem z ciągiem kominowym – zwyczajnie kominy są zbyt małe a czasami w ogóle ich brak. Kocioł co na pellet może być wyposażony w wentylator wyciągowy który wspomaga wyrzut spalin i przez to mamy dużo mniejsze wymogi co do samego przewodu kominowego.

W naszej ofercie kotły to małych pomieszczeń to model compact, produkowany w 100 % w Polsce, niezawodny i prosty w obsłudze. Posiada certyfikat ekoprojekt umożliwiający zakup w programie Czyste Powietrze.

Prezentowany model pieca c.o jest idealnym substytutem kotła c.o z zasypem ręcznym, dla osób, które przyzwyczaiły się do prostej obsługi kotła. Szukają tym samym modelu, który jest przyjazny w użytkowaniu, ma przejrzystą konstrukcję i jest łatwy w regulacji. Model Compact idealnie zastąpi stare modele pieców co na węgiel czy drewno typ Zębiec, Ogniwo czy Kamino. Zajmuje niedużo miejsca a pellet jest zdecydowanie bardziej wygodny w użytkowaniu niż węgiel.

Odporny na jakość pelletu

Dzięki zastosowanemu palnikowi MOC, z mechanicznym odżużlaniem tzn oczyszczaniem, nie musimy się ograniczać wyłącznie do droższych granulatów z trocin DIN plus. Palnik ma solidną konstrukcję ze stali żaroodpornej i mechanizm szwajcarskiej firmy Bellimo dba o to, aby powierzchnia rusztu była zawsze czysta. Automatyczne mechaniczne czyszczenie palnika to nie tylko komfort spalania każdego pelletu, ale też wyższa sprawność cieplna spalania czyli mniejsze zużycie paliwa. Dobrze oczyszczony palnik będzie dłużej służył bezawaryjnie – nie będzie procesu deformacji jego części po paru latach jak u konkurentów.

Łatwy i tani w serwisowaniu

Dzięki solidnej rurowej konstrukcji wymiennika ciepła, kocioł na pelety Compact jest niezawodny w codziennej eksploatacji. Palnik posiada przejrzystą konstrukcję, łatwo samemu wymienić podstawowe elementy serwisowe. Użytkownik może we własnym zakresie wymienić grzałkę, wentylator czy serwomotor. Do podstawowych czynności konserwacyjnych nie wymagany jest serwis, klient może sam poradzić sobie z nimi. Oczywiście nasza firma zapewnia serwis fabryczny na terenie całego kraju, również tani montaż. Nasi technicy przyjeżdżają na rozruch startowy kotła, ustawiają parametry pracy do danego pelletu i szkolą klientów z zakresu bezpiecznej eksploatacji.

Sterowanie kotłem na pellet przez internet

Dla bardziej wymagających użytkowników oferujemy bardziej zaawansowane sterowniki np.: Plum 850 albo Estyma touch. Wszystkie oferowane regulatory pracy pieca mają możliwość instalacji modułu wifi . Dzięki aplikacji można wówczas sterować pracą kotłowni zupełnie zdalnie, z dowolnego miejsca. Taki monitoring pracy ma duże znaczenie dla klientów często przebywających poza domem, mogą wówczas optymalizować temperatury pracy pieca i instalacji, daje to duże oszczędności paliwa.

Kocioł grzewczy Compact może być dostosowany do palnika KIPI lub Ecopalnik Skiepko. Może być także doposażony w powiększony kosz na pelet, co wydłuża autonomię pracy urządzenia nawet do 2 tygodni. Przy montażu podajnika pneumatycznego możemy nawet stworzyć całoroczny podajnik granulatu np.: przy ładowaniu peletów z cysterny.

Kotły grzewcze compact mogą być oferowane z wbudowanym koszem na paliwo ale w przypadku niskich kotłowni np. wysokość 140 lub 160 cm mogą mieć kosz z boku pieca. Taki boczny kosz może mieć pojemność 300 lub 700 l. Podajnik śrubowy pelletu może być też wydłużony według koncepcji klienta.

 Oferujemy kotły na pellet o mocy 8 kW, 10 kW , 12 kW do małych powierzchni grzewczych. Zapraszamy !

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij