z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Mobilne kotłownie i kotły co na biomasę alternatywą dla gazu
10.06.2022

Mobilne kotłownie i kotły co na biomasę alternatywą dla gazu

Alternatywa dla ogrzewania gazem twojego biznesu i firmy ?

Po tegorocznych podwyżkach cen gazu w taryfach biznesowych, trudno przez wielu klientów zaakceptować koszty grzania swojej firmy gazem. Koszty grzania gazem wzrosły bowiem kilkukrotnie i nie są akceptowalne społecznie.  Czy jest zatem racjonalna alternatywa dla gazu?

Biomasa jest najtańszym źródłem energii, daje niezależności energetyczną i jej stosowanie znacząco obniża koszty ogrzewania. Niestety według wielu osób promujących grzanie gazem lub pompami ciepła – ma jedno istotne ograniczenie – miejsce. Kotłownia gazowa czy też pompa ciepła nie wymaga dużo miejsca i przestrzennej kotłowni. Kocioł na biomasę niestety już tak – musimy nie tylko pomieścić kocioł z palnikiem ale duży zbiornik na biomasę. Często zwyczajnie nie ma na to miejsca. Co wówczas możemy zrobić ? Jakie rozwiązanie jest tu pomocne w przypadku małej kotłowni dla biznesu czy firmy ?

Idealnym rozwiązaniem dla małej kotłowni zaprojektowanej na paliwa płynne czy pompy ciepła wydaje się w takim przypadku mobilna kotłownia kontenerowa na biomasę. Umożliwia ona szybkie podłączenie gotowej do działania kotłowni opalanej biomasą jako alternatywne źródło energii do gazu, węgla czy prądu.

Kotłownie mobilne lub inaczej kotły na biomasę w zabudowie mobilnej nie są trwale związane z gruntem dzięki czemu nie wymagają pozwolenia na budowę ( do 6 miesięcy ). Dodatkowo są gotowe do pracy więc dostarczana jest kotłownia kompletnie wyposażona, która praktycznie następnego dnia może zacząć pracować u klienta. Korzyści z zastosowania kotłowni mobilnych jest wiele:

  • Szybkość montażu i dostawy  - przyjeżdża gotowa do montażu kotłownia
  • Łatwość finansowania – można uzyskać szybki i tani leasing kotłowni
  • Możliwość odsprzedania używanej kotłowni w każdym czasie
  • Oszczędność miejsca – mała kotłownia nie jest problemem, możemy kocioł w zabudowie kontenerowej postawić w prawie dowolnym miejscu na działce
  • Łatwa obsługa – kotłownia ma wbudowany własny obieg grzewczy, zbiornik na paliwo oraz automatykę – jest więc łatwa w obsłudze i szybka w montażu
  • Możliwość spalania różnych paliw – od odpadów po biomasę niekwalifikowaną – możemy spalać niesortowane zrębki, trociny, odpady z produkcji drewna, odpady drewnopochodne.
  • Zdalny monitoring pracy przez internet – twoja kotłownia mobilna może byś sterowana przez smartfona, który powiadamia o awariach i umożliwia zdalną kontrolę na kotłem. Należy pamiętać, że nasze kotły co na biomasę mają wiele innowacji w technice spalania – samoczynny zapłon i wygaszenia, modulację mocy, dopalanie w wysokich temperaturach, automatyczne odpopielanie i odżużlanie itp.

Mobilne kotły grzewcze w zabudowie kontenerowej mogą mieć klasę niepalności do 120 minut oraz posiadają wszelkie zabezpieczenia wymagane przez prawo:

  • System detekcji płomienia także jego cofania
  • System zabezpieczenia instalacji elektrycznej i wodnej
  • Czujniki temperatury podajnika, palnika i kotłowni
  • System awaryjnego wodnego gaszenia podajnika
  • STB – termiczny system zabezpieczenia pracy kotła grzewczego
  • Zdalny monitoring pracy kotłowni poprzez smartfona lub komputer
  • Optyczne czujniki braku paliwa
  • Laserowy czujnik pojemności pojemnika na popiół lub podajnika przykotłowego

Z doświadczenia naszej firmy oraz setek referencyjnych klientów wiemy, że mobilna kotłownia na odpady i biomasę musi być prosta w użytkowaniu i niezawodna. Dlatego nasze urządzenia grzewcze projektujemy według standardów przemysłowych na kilkanaście lat pracy. W przypadku naszych kotłow czy pieców oraz palnków, dopuszcza się pracę ciągłą urządzenia np. do zasilania suszarni . Solidna i innowacyjna budowa samego urządzenia to gwarancja sukcesu. Stosujemy komponenty wyłącznie sprawdzonych dostawców ze Szwajcarii, Niemiec, Japonii i Polski. Napędy, przekładnie, układ sterowania, rozdzielnie i czujniki pochodzą od topowych marek europejskich. Staramy się dobierać tak dostawców, aby cykl życia naszego produktu był możliwie najdłuższy.

 

Kolejną korzyścią z instalacji kotła grzewczego w zabudowie mobilnej jest możliwość jego najmu. Nie musimy inwestować swoich środków finansowych w kosztowną budowę kotłowni. Możemy przy niewielkich nakładach finansowych tanio wynająć kotłownie mobilną na biomasę i to zarówno na krótko jak i długo okresowy czas najmu tj od 3 miesięcy do 24 miesięcy.

 

Ile kosztuje miesięcznie najem kotłowni mobilnej ?

Biorąc pod uwagę ostanie podwyżki cen montażu instalacji c.o oraz kosztów materiałów budowlanych i instalacyjnych to bardziej opłaca się kotłownie wynajmować niż budować. Aktualny koszt przemysłowej kotłowni na grzanie dużego obiektu kubaturowego to kilkaset tysięcy zł. Przy najmie miesięcznym kotłowni mobilnej, miesięczny czynsz najmu jest poniżej 10 tys zł i to bez wkładu własnego – czyli w takim budżecie możemy wynająć kotłownię na sezon grzewczy a jeśli jej nie potrzebujemy – czyli w okresie wakacyjnym lub wiosennym, po prostu nie płacimy za jej najem.

Czym może być opalania mobilna kotłownia do grzania domu lub firmy

Jeśli mamy małą kotłownię lub usytuowaną w trudno dostępnej lokalizacji np: w głębokiej piwnicy to i tak uzupełnianie biomasy będzie problematyczne dla nas. Dlatego korzystnym rozwiązaniem jest przeniesienie kotłowni na poziom 0 obok budynku – tak abyśmy mogli łatwo uzupełniać paliwo. Nasze kotłownie są opalane różnymi paliwami:  brykietami ze słomy i trocin, balotami słomy, kawałkami drewna, zrębkami lub trocinami albo pelletem. Niezależnie od wersji, musimy jednak paliwo uzupełniać w trybie dziennym / tygodniowym / miesięcznym.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij