z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Nowe piece nadmuchowe do szklarni
04.01.2022

Nowe piece nadmuchowe do szklarni

Alternatywa dla ogrzewania gazem lub węglem ?

Interesującą alternatywą dla wszystkich rolników do grzania gazem lub węglem jest biomasa. Oba paliwa mocno zdrożały tej zimy i znacząco obniżą rentowność wielu upraw rolnych. Można temu zaradzić i zakupić u nas lub leasingować piece nadmuchowe na biomasę lub zespoły automatycznego spalania biomasy.

Zespół automatycznego spalania biomasy – co to jest ?

Są to palniki i  przedpaleniska do spalania zrębki, zboża, biomasy, trocin – które można dostosować do istniejącego systemu grzewczego – niezależnie czy będzie to piec nadmuchowy, kocioł wodny czy suszarnia. Takie przedpaleniska z rusztem ruchomym albo palniki na biomasę połączone są ze specjalnym zespołem podawania paliwa i koszem z nagarniaczami. Możemy zastosować wiele magazynów biomasy np.: silosy wewnętrzne lub zewnętrzne.

Niezależnie czy przedpalenisko czy palnik schodkowy ruchomy – możemy go zaadoptować do każdego systemu grzania i kotłowni. Może zasilać też piece nadmuchowe, które pełnią funkcję taniego ogrzewania hal, szklarni, kurników czy tuneli. Wykorzystanie paliw do zasilania naszych palenisk jest naprawdę szerokie:

- trociny, zrębki

- brykiety, pellet, agropellet

- domieszki zbóż, owsa, ziarna

- suszone wytłoki, odpady rolne, pestki

- słoma

W/w paliwa to najtańsze źródła energii cieplnej dla rolnictwa. Możemy je wykorzystywać w procesie ogrzewania ale też suszenia czyli procesie technologii. Nasze urządzenia są bowiem przemysłowe tzn mogą pracować w trybie ciągłym całorocznym. Zakres mocy urządzeń to już od 40 kW do nawet 5 MW ! Posiadamy liczne referencje do weryfikacji w Polsce i zagranicą.

Energooszczędne rozwiązanie do grzania suszarni ? Polecamy nasz system automatycznego spalania biomasy i odpadów. Można łatwo dostosować go do większości suszarni dostępnych na rynku. Montując nasze palniki i przedpaleniska w suszarni uzyskujemy dostęp do spalania najtańszych paliw np.: owsa, trociny, zrębki, pestek itp. Oferujemy też  dedykowane instalacje do spalania odpadów i paliw alternatywnych. Nasza firma specjalizuje się od lat w takich projektach modernizacji istniejącego źródła ciepła na piece na odpady i paliwa alternatywne.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij