z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Palniki na biomasę rozdrobnioną m.in zrębki trociny brykiety
06.06.2019

Palniki na biomasę rozdrobnioną m.in zrębki trociny brykiety

Nagrodzone przez Ministerstwo Środowiska palniki z rusztami schodkowymi to od wielu lat specjalność naszej firmy.

Nasza firma specjalizuje się w produkcji palników i urządzeń grzewczych do spalania tzw paliw trudnych tj odpadów, biomasy odpadowej, zrębki, karbonizatu, trociny itp.

Obsługujemy firmy przemysłowe w tym stolarnie, tartaki, fabryki mebli a także zakłady przemysłowe, które mają dostęp do taniej biomasy.

 

Palniki na zrębki i biomasę to najtańszy system grzewczy.

 

Nasze palniki na zrębki i biomasę wbudowane w kotły co zasilają suszarnie do drewna i zbóż oraz zasilają hale przemysłowe w ciepła wodę lub w c.o Palenisko schodkowe strefowe umożliwia spalanie i dopalanie praktycznie każdego paliwa stałego. Ogrzewanie przemysłowe rządzi się innymi wymaganiami niż tanie piece c.o z internetu. Ogrzewanie ma być niezawodne, uniwersalne i do tego certyfikowane. 

Dostosowane do pracy przemysłowej

Nasze urządzenia posiadają wzmocnioną budowę i mogą być stosowane do pracy ciągłej, np. do suszarni gdzie zasila się ją w ciepło całym rokiem. Wzmocnione przekładnie, podajniki, elementy żeliwne oraz precyzyjne sterowanie zapewniają niezawodną pracę jednostki. Niezależnie czy mówimy  o mocy 100 kW czy 500 kw. Nasze palniki na zrębki i biomasę mogą spalać różne paliwa o różnej wartości opałowej i wilgotności. Specjalizujemy się od lat w spalaniu paliw trudnych, alternatywnych i odpadów. Dlatego nasza technologia została wielokrotnie nagradzana i stosowana jest też np. w eko spalarniach odpadów.

Posiadamy szereg obiektów referencyjnych gdzie pracują nasze palniki, które spalają np.: toryfikowaną biomasę, mokrą zrębkę, pyły z traka, troty, zrębki z roślin energetycznych. Spalanie zrębki z miskantusa czy ślazowca jest dość trudne – szczególnie z poziomu emisji NOx. Nasze prace nad spalaniem różnych gatunków biomasy i odpadów prowadzimy w kooperacji z centrami badawczo rozwojowymi politechnik oraz instytutu energetyki. Poparte są one licznymi badaniami emisji oraz wytrzymałościowymi. Wiemy bowiem, że do zastosowań przemysłowych palniki muszą być trwałe i niezawodne, gdyż niedopuszczalne są przerwy w ogrzewaniu lub zasilaniu w ciepło procesu technologii.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij