z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook

Piece i kotły Poznań - Stelmaszyk - dystrybutor Cichewicz

Piece co z podajnikiem, ekologiczne kotły c.o w Poznaniu

Od 34 lat na rynku marka Cichewicz kotły c.o dostarcza urządzenia grzewcze w Europie i w Polsce. Na Wielkopolsce posiadamy setki kotłowni referencyjnych, które zasilają instalacje c.o domów jednorodzinnych, fabryk, hoteli i szkół. Są to różne rodzaje kotłowni: piece co z podajnikiem na ekogroszek, automatyczne kotły co na pellet, kotłownie kontenerowe na olej opałowy i gaz, piece przemysłowe do ogrzewania hal produkcyjnych i stolarskich. Nasze kotły co pracują nie tylko w samym Poznaniu ale w jego okolicach np.: Gniezno, Jarocin, Turek, Koło, Zbąszynek czy Konin. Nasza firma oferuje szeroki zakres urządzeń grzewczych do spalania praktycznie każdego paliwa na rynku: biomasy, węgla ekogroszek, pelletów, zrębki, trociny, odpadów stolarskie i płyt, oleju czy gazu. Koło Konina w hotelu pracuje nasza kotłownia 2 MW zasilana olejem opałowym, w Jarocinie nasz piec na trociny i zrębki zasila suszarnię drewna – takich referencji mamy mnóstwo.

Certyfikowane kotły na dotację Czyste Powietrze

Naszym klientom oferujemy zakup pieców co na raty lub w systemie dotacji np.: Czyste Powietrze. Wszystkie nasze kotły co są certyfikowane na normę Ecodesign, posiadają stosowne etykiety energetyczne i klasę AA+ a także spełniają wymogi 5 klasy emisji spalin i sprawności cieplnej. Dopłatę można uzyskać obecnie na wiele systemów OZE – odnawialnych źródeł energii m.in. na montaż i zakup pomp ciepła, kotłów na biomasę, pieców gazowych, kotłów c.o na pellet czy termokominków na biopaliwa. Poznań jest jednym z największych miast w Polsce, dlatego posiada rozbudowaną sieć gazowniczą oraz ciepło sieciowe. Dla wielu klientów jednak niezależność energetyczna jest równie ważna, dlatego popularne są mieszane systemy kotłowni hybrydowych – dwa lub trzy niezależne urządzenia grzewcze. Takie kotłownie biwalentne są od lat stosowane w Niemczech i Austrii, my też je polecamy. Ograniczanie się do jednego źródła ciepła w dzisiejszych czasach jest dość niepewne. Dlatego nasza firma wprowadziła kotły typ kombi – kombinowane na dwa paliwa np.: na drewno i pellet model Sigma dual lub na zrębki, pellet i brykiet model Biowarmer. Takie kotły c.o wielopaliwowe produkujemy od lat i nasza firma się w nich specjalizuje. Oddzielną kategorią produktów są piece i kotłownie przemysłowe. Mogą być stacjonarne, wolnostojące ale też w zabudowie kontenerowej mobilne. Takie kotłownie można wówczas wynająć krótko i długookresowo bez konieczności ponoszenia inwestycji w budowę własnej kotłowni. Piece przemysłowe mogą być zasiane wodą, parą lub powietrzem. Oferujemy wiele systemów grzewczych dla przemysłu. Szczególnie interesujące są piece na odpady czyli termiczna utylizacja odpadów. Dla tartaków, stolarni i fabryk mebli to najtańszy sposób ogrzewania, bo możemy wprost spalać odpady poprodukcyjne np.: ścinki płyt wiórowych czy mdf.

ul. Strzeszyńska 65, Poznań
tel. 61 822 11 90
biuro@stelmaszyk.com.pl

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij