Termiczna utylizacja odpadów biomasy i drewnopochodnych
- Moc: 750 kW
lub zadzwoń
handlowy@cichewicz.pl
informacja handlowa
tel 604 488 699
części zamienne i serwis
tel 605 580 079
eksport i zarząd
tel 609 213 932
Aktualne regulacje prawne w Unii Europejskiej nakładają na podmioty i przedsiębiorstwa zajmujące się utylizacją i gospodarką odpadami nowe obowiązki. Mają one na celu zmniejszenie składowania odpadów komunalnych i pościekowych. Upraszczając w/w przepisy, jeśli odpad ma wartość opałową i można go bezpiecznie utylizować, należy zastosować metody odzysku. Mogą być to metody typu energetycznego jak termiczna utylizacja a potem wytwarzanie prądu w urządzeniach kogeneracyjnych a także metody odzyskowe np: mikronizacja odpadów celem poddania ich ponownemu recyclingowi. W samej Polsce mamy do 6 mln Mg rocznie z paliw alternatywnych pochodzących własnie z w/w źródeł.Instalacje do termicznej utylizacji odpadów składają się z zestawu podawczego z magazynu paliwa, kotła z rusztem schodkowym wraz z komorą dopalania gazów ( utrzymującą min 850 stopni C ), systemu oczyszczenia gazów poprzez dodawanie mocznika i odsiarczania spalin, zestawów filtrów spalinowych.Nasze doświadczenie i badania wskazują też konieczność mikronizacji RDF przed spaleniem celem osiągnięcia lepszych parametrów spalania.Cała instalacja jest specjalnie dostosowana do monitoringu emisji, który jest obowiązkowy w takim typu urządzeniach.Gazy powstające w wyniku procesu lub para wodna, może napędzać system kogeneracyjny co daje nam możlwość produkowania prądu z odpadów alternatywnych.Systemy do termicznej utylizacji osadów ściekowych i paliw alternatywnych mogą bazować na nasępujących czynnikach grzewczych:- wodnych- powietrznych- parowychW przypadku powietrza, możemy je zawracać do suszenia odpadów co obniża koszty suszenia do minimum.W systemach wodnych,możemy zasilać instalacje wodne c.o, c.w.u lub inne grzewcze.W kotłowni parowej, parę możemy zawracać do technologii lub napędzać turbiny paroweOferujemy turbiny parowe o mocy od 200 kW do 5 MWt zasilane z naszych systemów utylizacyjnych, co znacząco obniża koszty wytworzenia energii elektrycznej. W przypadku firm produkujących paliwa alternatywne, spółkach komunalnych - możemy mówić o gospodarce obiegu zamkniętego lub cyrkulacyjnej. Gospodarka obiegu zamkniętego lub cyrkulacyjna to nowy trend w technologiach utylizacji - całkowicie wykorzystujemy odpady, przetwarzamy i produkujemy z nich prąd - daje to 100 % wykorzystanie i przetworzenie strumienia odpadów.
Termiczna utylizacja odpadów i osadów ściekowych ,można powiedzieć wymuszona metoda przez aktualne ustawodawstwo unijne, wchodzi do Polski. Dzięki naszej firmie można już bezpiecznie i czysto spalać paliwa alternatywne, odpady w skali mikro - od 500 kW do 5 MW.
Nasza firma przedstawia Państwu metody termicznej utylizacji odapdów, rdf, snf i osadów ściekowych innowacyjnymi metodami zgazowania i spalania rusztowego.Jesteśmy w stanie zaoferować i dopasować technologię do danego strumienia odpadów w tym też paliw alternatywnych czyli mieszanek biomasy z odpadami, które budzą znacznie mniejsze interakcje społeczne niż typowe spalarnie odpadów.
Każdy klient lub inwestor może zobaczyć u nas linię domonstracyjną do utylizacji odpadów i osadów ściekowych, która składa się , podobnie jak każda gotowa linia utylizacji z:
- magazynu paliwa
- podajników z śluzami celkowymi
- komory spalania z rusztem schodkowym strefowym
- zgazowarki paliwa
- wymiennika ciepła
- chłodnic
- systemu oczyszczania spalin
- systemu automatyki i monitoringu
W skład lini do termicznej utylizacji odpadów, osadów ściekowych, frakcji nadsitowej i rdf / snf wchodzą:
- część magazynu paliwa z podawaniem
- część termiczna - komora spalania i dopalania
- cześć zgazowania - komora zgazowujaca gazy
- cześć wymiennikowa i chłodnic
- system oczyszczania spalin