z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
   Czy opłaca się wynająć piec mobilny zamiast budować kotłownię ?
31.10.2023

Czy opłaca się wynająć piec mobilny zamiast budować kotłownię ?

 

Czy opłaca się wynająć piec mobilny zamiast budować kotłownię ?

Wciąż niewielu inwestorów i kierowników budów wie, że na czas remontu węzła cieplnego modernizacji kotłowni lub przebudowy domu można wynająć do ogrzewania zastępczego piec mobilny zasilany olejem grzewczym lub biomasą albo prądem. Czy zatem opłaca się wynająć piec mobilny zamiast budować stacjonarną kotłownię ? Postaramy się zrobić szybką analizę opłacalności projektu poniżej.

Przenośna kotłownia na olej opałowy – co to jest ?

Przenośna mobilna kotłownia na olej opałowy  to gotowy do użycia system grzewczy, który może zasilać instalację wodną praktycznie każdego budynku: domu, bloku, hotelu, szkoły czy biurowca. Możemy podłączyć taką kotłownię do węzła cieplnego, instalacji centralnego ogrzewania z grzejnikami czy z instalacją ogrzewania podłogowego. Możliwe jest podpięcie pod system nagrzewnic powietrznych dzięki czemu możemy też zasilać instalacje grzewcze nadmuchowe powietrzne. W kontenerze lub przyczepie mobilnej mamy zainstalowany kompletny piec grzewczy wraz z układem obiegu grzewczego czyli pompą, kominem, zabezpieczeniem ciśnieniowym oraz magazynem opału np.: zbiornikiem na olej. Urządzenie jest gotowe do pracy czyli tego samego dnia, kiedy je przywozimy można je podłączyć do swojej instalacji grzewczej i uruchomić czyli po prostu grzać.

Mobilna kotłownia na olej grzewczy może ogrzewać nawet duże obiekty i budynki

Mobilna kotłownia na olej grzewczy czy biomasę może zasilać zastępczo lub awaryjnie nie tylko domy jednorodzinne czy budynki użyteczności publicznej ale też całe osiedla i bloki. Zakres mocy dostarczanych mobilnych kotłowni grzewczych wynosi od 25 kW do nawet 960 kW czyli możemy ogrzewać zarówno małe budynki jednorodzinne jak i duże osiedla wielorodzinne. Co ważne, nasze mobilne systemy grzewcze można łączyć w kaskady dzięki czemu moc możemy podwoić a nawet zwielokrotnić do 3 MW.

Kocioł centralnego grzania w zabudowie mobilnej można wynająć

Najważniejsza korzyść dla klienta to fakt, że można kocioł centralnego grzania w zabudowie mobilnej u nas wynająć. Nie trzeba inwestować środków w kosztowną budowę kotłowni lub jej leasing, wystarczy u nas na okres zimy czy remontu kotłownię wynająć. Wynajem kotłowni przenośnych i mobilnych oferujemy w zakresie krótko i długoterminowym.

Piec mobilny może wspomagać każdy system grzewczy

Piec mobilny grzewczy może wspomagać każdy system grzewczy: z nagrzewnicami powietrznymi, grzejnikami, promiennikami, instalacją podłogową lub węzeł cieplny. Podłączenie do systemu grzewczego klienta umożliwia wymiennik płytowy, który zabezpiecza układ grzewczy naszego pieca i można podłączyć go rurami lub przewodami elastycznymi wprost do obiegu grzewczego klienta. Co ważne, można to zrobić bezpośrednio do instalacji lub też poprzez sprzęgło hydrauliczne czyli przez bufor ciepła lub wymiennik węzła cieplnego.

Kocioł mobilny przenośny może zasilać każdy rodzaj instalacji grzewczej

Kocioł mobilny przenośny może zasilać każdy rodzaj instalacji grzewczej: grzejnikowej, panelowej, nagrzewnic, promienników czy podłogowej. Pisaliśmy o tym wcześniej, ale co najważniejsze jest to tymczasowy system grzewczy więc nie wymaga dodatkowych pozwoleń i zezwoleń a więc zaraz po dostawie możemy zacząć go użytkować zarówno jako główne źródło ciepła albo zastępcze lub tymczasowe.

Ile kosztuje wynajem kotłowni grzewczej wodnej ?

Wynajem kotłowni grzewczej wodnej to koszt miesięczny najmu oraz koszty dostawy. Jest to kwota znacznie mniejsza niż inwestycja we własną stacjonarną kotłownię i dlatego oferujemy nasze kotłownie grzewcze na kontrakty krótko i długoterminowe. Możemy wynająć mobilny piec grzewczy na okres paru tygodni, miesięcy albo na cały sezon grzewczy.

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij