z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook

Kotły c.o zgazowujące drewno (Holzgas) Sigma 20-100 kW

Jeśli szukasz ekonomicznego oraz ekologicznego ogrzewania, kotły zgazowujące drewno to doskonały wybór zarówno do domów jedno- czy wielorodzinnych, jak i budynków firmowych lub instytucjonalnych. Nasze bogate doświadczenie pozwala nam projektować oraz dostarczać niezawodne, maksymalnie wydajne rozwiązania, które są również wyjątkowo proste w obsłudze. Dbamy o to, by materiały, z których wykonane są piece na drewno, a także cały proces produkcji był dokładnie kontrolowany i tym samym gwarantował wieloletnie, niezawodne użytkowanie. Oferowane kotły holzgas to doskonała odpowiedź na nieustanny wzrost cen opału. Spełniają również wszystkie wymagane normy niskiej emisji spalin.


Szeroki wybór najlepszych pieców zgazowujących drewno

W naszej ofercie znajdują się niezawodne modele, efektywnie spalające drewno opałowe w technologii całkowicie nieszkodliwej dla środowiska. Dostępne są zarówno piece na drewno o mocy 20 kW, które idealnie sprawdzają się w przypadku domów jednorodzinnych, jak i maksymalnie wydajne kotły holzgas o mocy 100 kW, świetnie nadające się do ogrzewania nawet bardzo dużych powierzchni. Dzięki bogatej ofercie każdy można znaleźć model całkowicie odpowiadający potrzebom danej nieruchomości. Jeśli jednak masz wątpliwości, który egzemplarz powinien znaleźć się w Twoim domu, eksperci Cichewicz kotły c.o chętnie doradzą w wyborze optymalnego rozwiązania.

Piece na holzgas, czyli maksymalnie efektywna metoda spalania

Drewno jest znakomitym źródłem energii, które łatwo zebrać i bez problemu można przechowywać. Ekologiczne spalanie oraz wysoką sprawność osiągamy, spalając drewno opałowe pocięte na odpowiednią długość, porąbane na kawałki i wysuszone do wilgotności 18-20%. Spalanie drewna w naszych kotłach zgazowujących drewno odbywa się w trzech fazach:

- Suszenie – drewno jest podgrzewane, a pozostała w nim woda – odparowywana.

- Karbonizacja – wzrost temperatury powoduje wydzielanie się z drewna gazu drzewnego. Gaz drzewny jest mieszany z powietrzem i doprowadzany do dyszy ceramicznej. Mieszanina gazu drzewnego i powietrza ulega samozapłonowi i spalaniu w bardzo wysokiej temperaturze w tunelu komory spalania.

- Utlenianie – węgiel drzewny pozostały po procesie karbonizacji jest spalany. Ilość gazu wytwarzanego z drewna zależy od rodzaju wsadu. Warto pamiętać, że wsad w komorze załadowanej drewnem bukowym lub grabowym będzie spalany dłużej, niż taki sam wsad drewna świerkowego lub sosnowego.

Aby uniknąć strat ciepła, piece co na drewno są odpowiednio izolowane. Proces spalania kontrolowany jest przez wysokiej klasy dmuchawę. Odpowiednia mieszanina gazu drzewnego i powietrza poddawana jest obróbce w tunelu komory w temperaturze 900-1100 °C. Produkty spalania w tak wysokiej temperaturze to gazy o bardzo niskiej zawartości szkodliwych substancji. Dlatego też kotły Cichewicz Sigma są doskonałą alternatywą dla kotłów tradycyjnych, czyli węglowych oraz na ekogroszek. To modele bardziej ekologiczne, posiadające najwyższa, 5-klasę sprawności.

Kotły zgazowujące drewno a wyjątkowo łatwa obsługa i konserwacja

Cechą charakterystyczną pieców Cichewicz Sigma jest ponadprzeciętna pojemność komory załadunkowej, co znacznie ułatwia użytkowanie poszczególnych modeli. W niektórych przypadkach istnieje możliwość spalania polan drewna o długości nawet 75 cm! Umieszczanie wsadu jest bardzo proste także dzięki dużym drzwiom. Kotły wyróżniają się niskimi kosztami eksploatacji, ich konserwacja jest wyjątkowo łatwa. Komfort użytkowania podnoszą również wysokiej klasy zbiorniki akumulacyjne, montowane w piecach na holzgas. Gromadzą one energię cieplną z kotła zgazowującego, co pozwala rzadziej ładować wsad (raz na dobę) i tym samym oszczędzać czas czy paliwo.

Wydajne i przyjazne środowisku piece zgazowujące drewno

W naszej ofercie znajdziesz kotły, które posiadają najwyższą, 5-klasę emisji, dlatego też można zakupić je wraz z dofinansowaniem w ramach ekoprojektu. Należą one do najbardziej przyjaznych środowisku pieców na rynku. Ich wysoka sprawność, łatwe użytkowanie oraz doskonałe wykonanie jest doceniane przez klientów w całym kraju. Jeśli chcesz postawić na ekologiczną metodę ogrzewania i wybrać niezawodne kotły holzgas – zapraszamy do kontaktu.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij