z nami ogrzewanie to oszczędzanie

 • pl
 • en
 • ru
 • ua
 • de
 • fr
 • ro
 • hr
Facebook Twitter Facebook

Kotły c.o na zrębki i biomasę BIOWARMER 25-600 kW

Dowiedz się, jak w ekologiczny i ekonomiczny sposób ogrzać duże powierzchnie. Niezawodne kotły na biomasę to rozwiązanie na miarę XXI wieku.


Dlaczego warto postawić na biomasę? Piece na zrębki Biowarmer

Kotły na zrębkę to poszukiwana przez wiele osób alternatywa dla gazu i węgla. Drewno to materiał ekologiczny i odnawialny, który w niektórych branżach stanowi także pewnego rodzaju odpad przemysłowy. Przykładem może być sektor meblarski – warto wykorzystać nadmiarowy surowiec w roli paliwa do pieców centralnego ogrzewania.

Wykorzystując drewno do zasilania wysoce efektywnych, nowoczesnych kotłów, można liczyć na znakomite efekty. To wygodny sposób na ogrzewanie domu jednorodzinnego albo niewielkiego budynku. Biomasa to przyszłość – dzięki niej jesteśmy w stanie realnie przyczynić się do poprawy stanu klimatu na naszej planecie.

Piece na zrębkę drzewną – zalety proekologicznych kotłowni

Kotły na zrębki znakomicie radzą sobie w ogrzewaniu sporych powierzchni ze względu na niski koszt paliwa i wysoką efektywność cieplną. Biomasa wykorzystywana do opalania takiego pieca to między innymi wspomniane wyżej odpady, które pochodzą z zakładów związanych z obróbką drewna. Z tego powodu często montuje się je bezpośrednio przy placówkach, które mają charakter przemysłowy i potrzebują wysoce efektywnego ogrzewania przy jednoczesnej, jak najniższej cenie paliwa.

Warto zwrócić uwagę, że znaczna część odpadów może być przez nas uzdatniania do wykorzystania w piecach na zrębkę drzewną. Większość pieców na biomasę dysponuje piątą klasą efektywności energetycznej. Wynika to z faktu, że sam sposób ich działania opiera się o ekologiczne założenia. Całość emisji dwutlenku węgla pochodzi z procesu wzrostu rośliny, w którym CO2 jest pochłaniane z atmosfery – w efekcie bilans jest zerowy. Kotłownie na zrębki to niezwykle ekologiczne i praktyczne rozwiązania. Dodatkowo ich stosowanie sprzyja hodowaniu nowych gatunków roślin. Znakomita efektywność energetyczna granulatu pochodzi prosto z natury.

Kotły Biowarmer na zrębki są wyjątkowo uniwersalne – można w nich spalać dowolne biopaliwo, a system podawania go doskonale nadaje się do automatyzacji. Dzięki postawieniu na zaawansowane sterowniki możemy ograniczyć nasz własny wkład pracy w funkcjonowanie pieca.

Palniki na zrębki Biowarmer – konserwacja

Mimo że kotły Biowarmer na zrębki są zeroemisyjne w kontekście dwutlenku węgla, wciąż może się pojawić popiół i inne zabrudzenia. Piece na zrębkę drzewną mogą być czyszczone zarówno przez eksperta, jak i samych użytkowników, jednak w przypadku samodzielnego usuwania sadzy i popiołu zalecana jest szczególna uwaga. Warto także pamiętać, że odpady te nie świadczą o tym, że z kotłem jest coś nie tak – to naturalny rezultat spalania trwałego paliwa opałowego.

Kotły na zrębkę – szeroki wybór modeli

Piece na zrębki to przyszłość systemów grzewczych. W firmie Cichewicz kotły c.o. dbamy o wdrażanie innowacji i poważnie traktujemy wprowadzanie proekologicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania budynków mieszkaniowych, przemysłowych i komercyjnych. Sprawdzone urządzenia dostępne w naszej ofercie różnią się funkcjonalnością, a także mocą grzewczą, dzięki czemu sprawdzą się w różnych sytuacjach.

Nasz asortyment obejmuje między innymi piec Biowarmer 60 kW – jego docelowym zastosowaniem jest ogrzewanie budynków o powierzchni 400–600 m2. W zastosowaniach przemysłowych sprawdzi się bardzo wydajny piec Biowarmer 350 kW. Ze względu na wysoką moc i sprawność możliwe jest ocieplenie budynku, którego powierzchnia wynosi nawet 2500–3500 m2.

Jakie korzyści płyną z wykorzystania palników na zrębki?

Podsumujmy najważniejsze zalety wykorzystania kotłów Biowarmer. Palniki na zrębki to gwarancja:

 • Niskich kosztów eksploatacji – tanie paliwo to doskonała alternatywa dla oleju opałowego.
 • Wysokiej efektywności – możliwość ogrzania budynków o powierzchni 3500 m2.
 • Lepszego dbania o stan klimatu – proekologiczne rozwiązania to szansa na ograniczenie zanieczyszczeń.
 • Wysokiej jakości produktu – niezawodność i znakomita efektywność to główne zalety kotłów Biowarmer na zrębki.
 • Różnorodność zastosowań – piece na zrębkę drzewną Biowarmer sprawdzają się w wielu sytuacjach. Znajdą swoje miejsce w różnych przestrzeniach – od budynków użyteczności publicznej, przez domy jednorodzinne, po placówki państwowe.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij