z nami ogrzewanie to oszczędzanie

 • pl
 • en
 • ru
 • ua
 • de
 • fr
 • ro
 • hr
Facebook Twitter Facebook

Kotły c.o na drewno i pellet Sigma Dual

Projektowanie domu, placówki publicznej, warsztatu przemysłowego i każdego innego budynku wymaga stworzenia odpowiednich planów systemu ogrzewania. Z efektywnymi kotłami Sigma Dual mogą Państwo postawić na spalanie odnawialnych paliw i cieszyć się ciepłem na dużych powierzchniach.


Kotły c.o. Sigma Dual na drewno

Sigma Dual to nowoczesne urządzenie wielopaliwowe, przystosowane do spalania drewna w formie polan oraz granulatu trocinowego. Zastosowanie oddzielnych komór spalania pozwala na palenie drewnem bez konieczności demontażu palnika pelletowego. Jeden regulator obsługuje dwa kotły: na drewno oraz pelletowy.

Wiele osób poszukuje dobrej alternatywy dla oleju i gazu – drewno wciąż może być bardzo korzystną propozycją. Dzięki możliwości spalania takiego paliwa nie jest potrzebna stała kontrola nad pracą kotła, obsługa jest więc minimalna. Sigma Dual na drewno to urządzenie spalające drzewo na zasadzie zgazowania, czyli procesu pirolizy. Pellet jest natomiast spalany z wysoką sprawnością w specjalnym, żeliwnym palniku z pneumatycznym czyszczeniem i modulacją mocy.

Kocioł ma dodatkowo wentylator wyciągowy i zaawansowaną automatykę sterującą palnikiem oraz spalaniem drewna. Sigma Dual może ponadto pochwalić się najwyższą klasą efektywności, co umożliwia skorzystanie z dotacji na jego zakup. Dofinansowaniem objęte są kotły na biomasę z systemem odprowadzania spalin, których koszt kwalifikowalny nie przekracza 20 tysięcy złotych.

Dlaczego warto postawić na granulat? Kotły Sigma Dual na pellet to korzyść dla środowiska

Pellet to granulat, w którego skład wchodzą przede wszystkim odpady drzewne, odpady rolnicze, a także niektóre gatunki roślin. Jest to surowiec, który pozwala na osiągnięcie wysokiej efektywności spalania przy jednoczesnym korzystnym wpływie na środowisko. Warto podkreślić, że pellet uznawany jest za surowiec odnawialny – biomasę. Kotły Sigma Dual pozwalają na spalanie różnych rodzajów granulatu. To doskonała alternatywa dla węgla, której popularność w krajach Unii Europejskich gwałtownie wzrosła przez ostatnie lata.

Do pozostałych zalet pelletu należą między innymi:

 • Łatwe składowanie – pellet w formie granulatu przechowywany jest w workach.
 • Niska cena – możemy nabyć pellet znacznie taniej niż olej opałowy, ekogroszek czy brykiet.
 • Dobra efektywność cieplna – nie jest to surowiec o najwyższej wartości opałowej, ale na tle innych, powszechnie stosowanych opcji radzi sobie bardzo dobrze.
 • Niewielka emisja NO, SO i CO2 – pellet należy do surowców o mniej negatywnym wpływie na środowisko, niż na przykład węgiel.

Czym wyróżniają się wysokiej jakości kotły na drewno?

Regulacja i nadmuch wewnątrz urządzenia pozwala na doskonałą kontrolę temperatury. Efektywność ogrzewania stoi dzięki temu na doskonałym poziomie – sprzyja jej również ogromna komora. Tym samym kotły Sigma Dual na drewno i pellet znajdą swoje miejsce w różnego rodzaju budynkach. Wysoka efektywność cieplna sprawia, że znakomicie sprawdzą się w:

 • budynkach użyteczności publicznej – przychodniach, szkołach, restauracjach, kościołach i domach opieki społecznej;
 • budynkach przemysłowo-handlowych – fabrykach, warsztatach lub laboratoriach;
 • sporych domach jednorodzinnych – takich, które wymagają zaawansowanej instalacji;
 • niewielkich budynkach biurowych i magazynach.

Zakładana powierzchnia budynku, którą można ogrzać, to od 150 do 200 metrów kwadratowych. Urządzenie zostało przetestowane na Politechnice Poznańskiej w laboratorium kotłów grzewczych.

Dlaczego warto postawić na kotły Sigma Dual?

Nowoczesny piec na biomasę to przede wszystkim wygoda użytkowania. Materiał ten jest bardzo przyszłościowy – prawdopodobnie minie wiele lat, zanim obejmą go dodatkowe regulacje. Ekologiczny charakter to potencjał do zdobycia dodatkowych środków na system grzewczy. Możemy skorzystać z wielu programów, które wspierają takie rozwiązania – zarówno krajowych, jak i unijnych.

Kotły Sigma Dual charakteryzują się wysoką efektywnością i łatwością w obsłudze, a ponadto są dość ekonomiczne w użytku. To zestaw cech, które powinien oferować każdy kocioł mający działać przez wiele kolejnych lat w różnego rodzaju budynkach. Przy opracowywaniu tych produktów działało wielu doświadczonych ekspertów, czego efektem jest stworzenie urządzeń wysokiej klasy o świetnych parametrach.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij