z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook

Kotły c.o na biomasę rozdrobnioną BIOWARMER STANDARD 25- 560 kW

Biomasa to naturalny materiał pozyskiwany z roślin. Głównym źródłem biomasy są wybrane gatunki drzew, które można łatwo przetworzyć na paliwo. Ciepło pozyskiwane jest z biomasy za pomocą specjalnie zaprojektowanych pieców, podłączanych do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy kotły na biomasę rozdrobnioną, które nie tylko pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie, ale również ograniczają emisję szkodliwych substancji i zanieczyszczeń do środowiska. Piece Biowarmer Standard to doskonale oceniane na rynku urządzenia, wyróżniające się wieloletnim niezawodnym działaniem.


Kotły Biowarmer Standard – szeroki wybór rodzajów paliwa

Biomasa występuje w kilku różnych typach. To prawdopodobnie najstarsza forma paliwa, jaka kiedykolwiek została użyta. Specjalnie zaprojektowane kotły 25 kW umożliwiają wydajne spalanie biomasy przez długi czas, aby zapewnić tanie ogrzewanie i ciepłą wodę. Ten naturalny wsad jest łatwo dostępny i stosunkowo niedrogi w zakupie.

W piecach Biowarmer Standard możesz spalać biomasę typu leśnego, czyli: zrębki, wióry, odpady leśne, gałęzie czy trociny, biomasę pochodzenia agro, czyli: pestki, odpady, wytłoczyny, słomę lub brykiet ze słomy oraz biomasę w postaci odpadów wędzarniczych i prasowane granulki w formie peletu. Ten ostatni rodzaj paliwa to produkt z odpadów drzewnych m.in. w tartakach. Jest to bardzo wydajny i niezwykle opłacalny wsad. Można wytwarzać go również ze słomy, osadów ściekowych itp. Kotły na biomasę rozdrobnioną są więc bardzo wszechstronnymi urządzeniami. Pozwalają dopasowywać wykorzystywany rodzaj paliwa do rynkowych cen oraz dostępności danego materiału. Można w nich spalać także pellet oraz agropellet.

Kotły 25 kW – wiele opcji zastosowania

Biomasa nadaje się do ogrzewania niemal każdej nieruchomości. Kocioł, wykorzystujący naturalny wsad, jest idealny dla każdego systemu ze względu na wysokie temperatury wyjściowe. W przeciwieństwie do pomp ciepła, piece na biomasę można ustawiać na dokładnie taką samą temperaturę, jak systemy zasilane paliwami kopalnymi. Mają one jednak nad kotłami węglowymi dwie duże przewagi – ekologiczne spalanie oraz tanią eksploatację. Piece Biowarmer Standard na biomasę można komfortowo wykorzystywać wszędzie tam, gdzie jest bezpośredni dostęp do naturalnego paliwa. Jeśli inwestor posiada własne zasoby biomasy np.: zrębki z gałęzi z prywatnego lasu, z palet czy innych odpadów drewna to wówczas koszty grzania są niezwykle niskie. W kotłach może być wykorzystywany również popularny pellet i agropellet.

Kotły na biomasę rozdrobnioną, pellet i agropellet wykorzystuje się m.in. w: domach i budynkach gospodarczych, obiektach użyteczności publicznej (szkoły, sale weselne, hale sportowe), obiektach hotelowych, pensjonatach, basenach, szklarniach, sortowniach, kurnikach, halach przemysłowych i kubaturowych, warsztatach, zakładach przemysłowych, stolarskich i meblarskich. Piec o mocy 25 kW pozwala bez problemu ogrzać budynek o powierzchni ok. 200-300 m². W naszej ofercie znajdują się także modele o znacznie większej mocy – 100, 250 a nawet 350 kW. Dzięki bogatemu asortymentowi możesz wybrać kocioł idealnie odpowiadającym warunkom zabudowy oraz kubaturze budynku.

Biowarmer Standard – niezawodne i proste w obsłudze kotły na biomasę

Piece na biomasę, pellet i agropellet, które znajdują się w asortymencie Cichewicz kotły c.o, nadają się do zasilania instalacji wodnych, powietrznych, ogrzewania podłogowego lub ściennego. Bez trudu dopasujemy urządzenie do określonych potrzeb projektowych czy wymogów systemu. Modele te są wykonane z bardzo trwałych materiałów. Dokładne testy potwierdzają ich wieloletnią niezawodność. Piece posiadają żaroodporne lub żeliwne rusztowiny ruchome, ułatwiające obsługę. Dysponują także systemem napowietrzenia Easy Air. Paliwo jest dawkowane bardzo dokładnie dzięki innowacyjnym ślimakom w palniku. Kotły Biowarmer Standard to także maksymalny poziom bezpieczeństwa użytkowania. Jeśli szukasz najlepszych pieców na biomasę rozdrobnioną – w naszej ofercie znajdziesz modele, które w będą w pełni odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Na infolinii możesz poznać szczegółową specyfikację wybranych kotłów. Zapraszamy do kontaktu!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij