z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook

Kotły c.o automatyczne na pelety 15 - 700 kW

Wykorzystanie kotłów automatycznych na pellet jest gwarancją niskiej emisji, wysokiej efektywności energetycznej i wieloletniego działania. Kotły na pellet marki Cichewicz wykorzystują części doskonałej jakości i pozwalają na intensywne wykorzystanie w różnych budynkach. Stanowią ponadto ekologiczną alternatywę dla starszych, wysokoemisyjnych pieców.


Automatyczne kotły na pellet – dlaczego warto postawić na ekologiczne paliwo?

Plany redukcji emisji związane z dużymi projektami unijnymi mogą przyczynić się do znacznego ograniczenia wykorzystania gazu ziemnego w różnych dziedzinach przemysłu. Z kolei wykorzystanie węgla do ogrzewania budynków mieszkalnych to czynność, od której powinniśmy odejść już lata temu. W obliczu zmian i nowych wyzwań związanych z klimatem potrzebne są alternatywne paliwa ekologiczne, które jednocześnie będą stanowić efektywne zamienniki.

Na rynku dostępny jest w tym momencie między innymi olej opałowy, który jest stosunkowo drogi, a także gaz ziemny – w jego przypadku sytuacja rynkowa potrafi dynamicznie się zmieniać. Ponadto, możemy skorzystać z brykietu i kilku innych ciekawych paliw. Alternatywne, odnawialne biopaliwa to klucz do sukcesu. W przyszłych latach staną się one normą, a już dziś wiele osób może korzystać z wygodnych rozwiązań, takich jak kotły na pellet.

Kotły c.o. na pellet – charakterystyka biopaliwa

Automatyczne kotły na pellet są tanie w eksploatacji, a wygoda dozowania surowca zapewnia minimalną konieczność obsługi ze strony użytkownika. Sam pellet jest surowcem, który powstaje z odpadów – wykorzystując go, przyczyniamy się do poprawy zdrowia naszej planety. Hodowane są także specjalne gatunki roślin, które nadają się do produkcji tego granulatu.

Pellet staje się coraz powszechniejszy, a jego rosnąca popularność wynika między innymi z bardzo niskiej ceny. To jeden z najtańszych rodzajów paliwa grzewczego. Jest także łatwy w składowaniu, efektywny i co najważniejsze, ekologiczny. Podczas spalania pelletu, podobnie jak w przypadku innych paliw powstałych z drewna, powstaje co prawda pewna ilość CO2, jest ona jednak wynikiem procesów zachodzących w trakcie wzrostu rośliny, z której stworzono granulat – wykorzystuje ona gaz z atmosfery do własnego rozwoju. W trakcie palenia pelletem jest on uwalniany, dzięki czemu bilans dla środowiska jest zerowy.

W trakcie spalania pelletu powstaje jednak znikoma jakość NO i SO. Paliwo to jest dużo tańsze od oleju opałowego, a jego efektywność (przy wykorzystaniu odpowiednich, innowacyjnych systemów grzewczych) stoi na wysokim poziomie.

Kotły automatyczne na pellet – odkryj swoją szansę na wygodne ogrzewanie

Automatyzacja procesów grzewczych staje się dziś priorytetem. Innowacje na rynku kotłów c.o. stawiają wygodę na równi z efektywnością spalania i ekologią. W połączeniu z niskim kosztem biopaliwa tworzone są idealne kompozycje dla przeróżnych zastosowań.

Z jakimi standardami mamy do czynienia w XXI wieku? Przykładem może być kocioł Futura z oferty firmy Cichewicz, który ma wbudowany palnik z automatycznym zapłonem i modulacją mocy. Takie rozwiązanie pozwala na znaczną oszczędność paliwa, gdyż piec nie musi pracować w trybie podtrzymania, w przeciwieństwie do tradycyjnych, ręcznie rozpalanych kotłów na ekogroszek.

Nowoczesne technologie pozwalają nie tylko na wykorzystanie ekologicznych paliw, ale także poprawienie efektywności ich spalania. Emisja jest więc rekordowo niska, podobnie jak koszty eksploatacji budynku. Kluczem jest uproszczenie obsługi – piece automatyczne stają się coraz bardziej popularne ze względu na prostotę używania. To właśnie one najbardziej przyczyniają się do poprawy stanu powietrza i obniżania emisji w systemach grzewczych. Kotły automatyczne na pellet są także wygodne w użytku. Automatyczny system spalania, wysoki komfort cieplny i niezawodność układów pozwalają na wieloletnią eksploatację przy minimalnej obsłudze tego urządzenia.

Dlaczego warto wybrać kotły c.o. na pellet marki Cichewicz?

Kotły z naszej oferty są wyposażone w niezawodne i trwałe podzespoły. Charakteryzuje je niski poziom poboru mocy – ekologia przejawia się także w aspekcie redukcji wykorzystania energii elektrycznej. Kotły automatyczne na pellet wykorzystują biomasę, której efektywność pozwala na ogrzanie placówek o różnej wielkości – domów wielorodzinnych, warsztatów przemysłowych, budynków przemysłowo-handlowych i budynków użyteczności publicznej.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij