z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook

O Nas

Marka kotłów Cichewicz to od lat synonim doskonałej jakości produktów a także ekologii. Nasze urządzenia pracują zarówno w małych kotłowniach w domach wielo - jednorodzinnych ale też w kotłowniach przemysłowych w budynkach komercyjnych np hotele, hale magazynowe i produkcyjne. Ogrzewamy też budynki typu Agro z racji na możliwość spalania każdego rodzaju biomasy lub odpadów rolniczych. Nie dziwi zatem fakt, że nasze kotły ogrzewają kurniki, szklarnie czy stajnie. Nasze urządzenia oferowane były i montowane też do ogrzania budynków sakralnych np. kościołów, a także nietypowych budynków np. schronisk, leśniczówek czy nawet podrzewania murawy boisk piłkarskich. Z racji na liczną ofertę rozwiązań i systemów grzewczych, możemy wykonać kotłownię nie tylko w budynku, ale i kontenerowe mobilne kotłownie stawiane na zewnątrz.

     Nasza firma od wielu lat aktywnie wspiera ekologiczne przedsięwzięcia majace na celu ochronę środowiska i obniżenie kosztów ogrzewania oraz energii. Nazwisko Cichewicz od ponad 40 lat kojarzy się z urządzeniami grzewczymi do spalania paliw alternatywnych do gazu. Firma bazująca na rodzinnym przedsięwzięciu dba przede wszystkim o środowisko naturalne oraz ekologię. Dlatego byliśmy prekursorem kotłow c.o na pellets wprowadzając je na rynek Polski. Do tej pory produkujemy i importujemy urządzenia grzewcze do spalania biomasy, które prezentują najwyższy poziom troski o emisję spalin i ekologię. Sprzedawane kotły c.o i kominki do spalania paliw odnawialnych w tym drewna czy pellets spełniają aktualne wymogi emisji spalin obowiązujące w Unii Europejskiej.

Powiększ obrazek

     Misją i celem działania naszej firmy jest obniżanie kosztów ogrzewania, które stanowią w naszym klimacie istotny składnik domowego czy firmowego budżetu. Nacisk na niskie koszty ogrzewania jest obecnie światowym trendem i my staramy się go aktywnie wspierać. Dlatego proponujemy swoim klientom szerokie spektrum produktów, które należą do odnawialnych źródeł energii i gwarantują użytkownikowi niezależność energetyczną. Oferujemy bowiem kotły c.o, piece czy kominki, które spalają takie paliwa jak: pellets, brykiet, drewno opałowe, zrębkę drzewną, trociny, pestki wiśni czy śliwki, zboże, słomę, brykiety ze słomy, węgiel, eko groszek, domieszki miału. Co ważne dla klienta, oferujemy szereg rozwiązań umożliwiajacych modernizacje kotła węglowego na ekologiczny – oferujemy liczne palniki biomasowe czy peletowe, które po zamontowaniu w kotle olejowym czy węglowym nie tylko obniżają koszt ogrzewania, ale też wpływają na emisję spalin i jego ekologiczność.
    

  Działania ekologiczne, z racji małego wsparcia ze strony państwa w tym zakresie, aby były popularne, muszą być szeroko propagowane. Od lat nasza firma organizuje szkolenia, spotkania lub konferencje mające na celu jedno – szeroko pojętą ekologię. Promowanie odnawialnych źródeł energii, fotowoltaiki czy energii ze słońca to nasz nadrzędny cel. Uczestniczymy też w wielu targach poświęconych odnawianym źródłom energii w kraju i zagranicą.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

     Wspierając energię odnawialną oraz ekologiczne systemy grzewcze regularnie współpracujemy z prasą i telewizją. W ramach tej współpracy umieszczamy reklamy lub artykuły poświęcone energii odnawialnej i OZE. Wielkrotnie nasze działania były opisywane w prasie i telewizji. Można powiedzieć, że należymy do ścisłej czołówki firm, które tworzą rynek urządzeń do spalania paliw alternatywnych w Polsce i w Europie.  Do tej pory współpraca obejmowała następujące  media:

- Polski Instalator
- Murator
- Magazyn Instalatora
- Instalreporter
- Ładny dom
- Puls Biznesu
- TVP
- TVN
- gazety lokalne

 

 

 

     Obecne projekty naszej firmy obejmują nie tylko ekologiczne systemy grzewcze na biomasę, ale też kogenerację czyli systemy do wytwarzania ciepła i prądu z biomasy, fotowoltaikę czy utylizację odpadów rolniczych i przemysłowych.  Wytwarzanie prądu z biomasy, niezależność  energetyczna oraz wykorzystanie energii słonecznej są bowiem nadrzednymi celami Unii Europejskiej mającej na celu zapewnienie niezależności energetycznej całej Unii. Oferując kompleksowe systemy grzewcze wykorzystujące  w/w źródła energii stajemy się liderem w kraju oraz aktywnie rozwijamy eksport do ponad 14 krajów w Europie.

 

Kotły c.o oferowane przez firmę, są sprzedawane w Polsce, ale i też zagranicą. Eksportujemy je do ponad 14 krajów, gdzie cieszą się dobrą opinią użytkowników. Nasze produkty, aby były bezpieczne i spełniały wymogi wielu rynków muszą być czasami bardziej rygorystycznie niż standardy unijne. Dlatego szereg naszych produktów spełnia wymogi emisji spalin, które obowiązują dopiero od 2016 roku. Produkty te są oznaczone specjalnym znakiem ekologicznym i w Polsce są już na nie dofinansowania. Jako pierwsi w kraju z pośród producentów kotłów przeprowadziliśmy badania termowizyjne strat ciepła w kotłach, a do tej pory jako nieliczni posiadamy na wybrane modele kotłów atesty TÜV                                                                                                         

Powiększ obrazek

 Jako pierwszy polski producent kotłów grzewczych na paliwa stałe zostaliśmy wpisani na elitarną listę BAFA – ekologicznych i wyśrubowanych technicznie kotłów c.o spalających biomasę. Na liście dofinansowanych urządzeń wg BAFA znajdują się produkty znanych europejskich producentów w tym: Buderus, Viessmann, Solarfocus, Bavaria itd. Warto dodać ,że na wybrane nasze kotły w  Niemczech można otrzymać dofinansowanie sięgające do 2400 euro. Do tej pory niewielu producentów kotłów z Polski znajduje się na liście BAFA. Warto dodać, że wiele naszych kotłów zaprojektowaliśmy w oparciu o jednostki badawcze znajdujące się w Szwecji i Niemczech.  Aktywnie też współpracujemy z politechnikami w kraju, gdzie nasze produkty zamontowane są w kotłowniach demonstracyjnych dla studentów.
Podsumowaniem naszej aktywnej pracy na rynku techniki grzewczej, było zwycięstwo firmy w ringu Magazynu Instalatora, gdzie swe osiągnięcia prezentowali wiodący producenci kotłów grzewczych w Polsce. Dzięki głosowaniu czytelników w specjalnie przygotowanej sondzie zdobyliśmy pierwsze miejsce. Jest to dla nas duże wyróżnienie, które potwierdza dobrą opinię o naszych produktach wśród instalatorów oraz samych użytkowników.
    Ekspansja zagraniczna poparta wieloma sukcesami jest dla nas dużym powodem do dumy.  Poświadczeniem jakości naszych usług oraz produktów jest fakt, że od lat współpracujemy z koncernem Bosch produkując dla nich kotły c.o wykorzystujące biomasę w różnych zakresach mocy. Od wielu lat nasze produkty oferowane są na wybranych rynkach europejskich w ramach marki Buderus.  Nasze produkty można też znaleźć pod innymi markami europejskimi np UNI, BIO itp. Doświadczenie w obsłudze dużych i wymagających firm gwarantuje stabliną jakość produktu oraz jego bezpieczeństwo i trwałość.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij