z nami ogrzewanie to oszczędzanie

 • pl
 • en
 • ru
 • ua
 • de
 • fr
 • ro
 • hr
Facebook Twitter Facebook

Kotły co COMPACT pellet z podajnikiem i 5 klasą emisji

Nadmierna emisja kotłów przydomowych stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska, a tym samym dla naszego życia i zdrowia. Nowoczesne kotły ekologiczne piątej klasy emisji mają określoną wydajność cieplną i nie przyczyniają się w znaczącym stopniu do pogarszaniu stanu powietrza. To także rozwiązanie wygodne i tanie w eksploatacji.


Połącz ekologię z niską ceną eksploatacji – piece na pellet, 5 klasa emisji

Wykorzystanie nowoczesnych konstrukcji może przyczynić się do ograniczenia emisji, a co za tym idzie – uchronić nas przed negatywnym wpływem środków dewastujących nasze płuca. Warto zaopatrzyć się w nowoczesny kocioł, który będzie stanowił doskonałe wsparcie dla planety i naszego portfela. Innowacyjne kotły 5 klasy na pellet wykorzystują paliwo, które jest ogólnodostępne, tanie i efektywne. Zastosowanie ich w systemach grzewczych pozwala na ocieplenie bardzo dużych budynków – wszystko zależy od rodzaju kotła.

Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami firmy Cichewicz kotły c.o. Dysponujemy różnymi produktami, które sprawdzą się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także w placówkach publicznych, budynkach przemysłowych i zastosowaniach rolniczych.

Piece na pellet, 5 klasa emisji spalin – wysoka efektywność

Kotły na pellet 5 klasy wykorzystują zaawansowaną konstrukcję. Dysponują między innymi wymiennikiem z rur ze stali kotłowej bez szwu, popielnikiem z szufladą do łatwego czyszczenia i wybierania popiołu oraz sterownikiem RK-2006. Ponadto, można w nich zamontować nowoczesny, samoczyszczący się palnik pelletowy oraz sterownik Ecomax 850 z funkcją GPS lub LAN. Pozwala to na ograniczenie naszego udziału w obsłudze pieca, maksymalne wykorzystanie systemu grzewczego oraz znacznie łatwiejszy użytek w toku codziennego życia w danym budynku.

Wykorzystanie pieców na pellet 5 klasy to gwarancja niskiej emisji i wygodnej obsługi systemu grzewczego. To także szansa na automatyzację procesów grzewczych oraz niezawodność, trwałość i bardzo długi czas eksploatacji.

Kotły na pellet 5 klasy – czym jest to paliwo?

Pellet jest biopaliwem, które zaliczamy do biomasy. W skład tego surowca wchodzą przede wszystkim odpady drzewne, odpady rolnicze, a także niektóre gatunki roślin. Ten rodzaj paliwa jest uznawany za bardzo ekologiczny wybór – wynika to z faktu, że jedyna emisja CO2, która powstaje w wyniku jego spalania, pochodzi z gazu zmagazynowanego w trakcie rozwoju rośliny, która czerpie ten związek z atmosfery w trakcie wzrostu. Tym samym pellet nie zawiera dodatkowego dwutlenku węgla, dzięki czemu stanowi znakomitą alternatywę dla ekogroszku, węgla czy oleju opałowego. Jakie są korzyści z wykorzystania tego materiału?

 • Proste składowanie – pellet przeważnie znajduje się w workach, które możemy umieścić w niemal dowolnym miejscu.
 • Niska cena – pellet jest bardzo tanim biopaliwem do kotłów.
 • Wysoka efektywność ciepła – szczególnie gdy mamy piec, który będzie w stanie w pełni wykorzystać ten surowiec.
 • Niewielka emisja – to proekologiczne rozwiązanie, które nie przyczynia się do pogorszenia stanu klimatu.

Postaw na Compact – piece pelletowe 5 klasy

Kotły na pellet 5 klasy Compact zostały stworzone przede wszystkim z myślą o użytkownikach, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością miejsca w kotłowni. Ponad kotłem zamontowany jest kosz – takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni. Dzięki swoim gabarytom urządzenie świetnie sprawdzi się także w nowych budynkach, gdzie przewidziano jedynie miejsce na wiszący piec gazowy. Warto podkreślić, że kotły 5 klasy na pellet Compact zajmują miejsce zaledwie jednej europalety.

Dlaczego jeszcze warto wybrać piece pelletowe 5 klasy?

Profesjonalne rozwiązania marki Cichewicz kotły c.o. od lat wyznaczają trendy na rynku ekologicznych pieców. Dysponujemy wszechstronnym asortymentem – nasze kotły sprawdzają się w przeróżnych budynkach i zastosowaniach. Czego mogą Państwo oczekiwać od naszych kotłów 5 klasy?

 • Wysoka jakość podzespołów mechanicznych, gwarantujących wysoką trwałość komponentów i niezawodność urządzenia.
 • Automatyczny system podawania i rozpalania paliwa.
 • Modulowana moc kotła, która optymalnie dopasowuje się do obciążenia cieplnego.
 • Możliwość ogrzania sporych budynków – oferujemy kotły o mocy dostosowanej do rozmiaru ogrzewanej przestrzeni.
 • Możliwość konfiguracji automatyki.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij