z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook

Kotły c.o wielopaliwowe z nadmuchem LogiKa 17-600 kW

Podjęcie decyzji, którego rodzaju pieca potrzeba do ogrzania budynku jest często skomplikowane. Należy zwrócić nie tylko uwagę na odpowiednią moc grzewczą czy cenę, ale również rodzaj wykorzystywanego paliwa. W wielu nowoczesnych obiektach wyjątkowo popularne stają się kotły wielopaliwowe. Gwarantują one szereg korzyści, z których najważniejsza jest wszechstronność. Dzięki nim można łatwo dobierać do aktualnej sytuacji na rynku najtańszy lub najbardziej efektywny rodzaj paliwa. To gwarancja niższych rachunków za ogrzewanie – w przypadku dużych obiektów zaoszczędzone sumy mogą mieć bardzo korzystny wpływ np. na budżet przedsiębiorstwa. W Cichewicz kotły c.o oferujemy niezawodne piece wielopaliwowe na miał i węgiel o różnych mocach. To produkty znanej marki LogiKa, którą doceniają klienci z całego świata.


Niezawodne piece na węgiel i wiele innych paliw

Jak wspominaliśmy, jedną z najważniejszych zalet kotłów wielopaliwowych jest ich wszechstronność. Mogą one spalać takie materiały, jak: węgiel kamienny i brunatny, drewno, brykiety słomy i torfu, domieszki miałów węglowych lub innych odpadów biomasowych. Paliwa te są wysoce energetyczne i stanowią doskonałą alternatywę dla ogrzewania elektrycznego lub gazowego. Piece na miał mogą pomóc zaoszczędzić setki, a nawet tysiące złotych w skali roku na rachunkach za ogrzewanie. Dzięki nim w elastyczny sposób dobierasz paliwo. Nie przejmujesz się sytuacjami, w których dany surowiec zaczyna drożeć lub staje się trudno dostępny na rynku. Dzięki wszechstronności kotła po prostu zmieniasz rodzaj wsadu i cieszysz się tanim ciepłem. Modele LogiKa pozwalają na zastosowanie kilku paliw w zasypie ręcznym, jak również dają możliwość rozbudowy kotła o palnik peletowy z automatycznym systemem podawania paliwa.

Szeroki wybór mocy kotłów na miał i inne paliwa

W naszej ofercie znajdują się piece wielopaliwowe o różnej mocy, dlatego też bez problemu możesz wybrać model idealnie odpowiadający potrzebom Twojego gospodarstwa domowego lub budynków firmowych. Posiadamy zarówno egzemplarze 17-20 kW, pozwalające bez problemu ogrzać budynek o powierzchni ok. 140 m², jak i kotły na węgiel o mocy 600 kW, doskonale sprawdzające się nawet w przypadku obiektów o powierzchni ok. 5000-6000 m². To wyjątkowo wydajne piece wielopaliwowe, które mogą służyć m.in. użytkownikom komercyjnym do ogrzewania przemysłowego hal, dużych przedsiębiorstw czy obiektów hotelowych. W przypadku wykorzystania kotłów LogiKa na rzecz obiektów przemysłowych, uniwersalność tych modeli jest szczególnie ważna. Użytkownicy komercyjni często potrzebują ciepła przez cały rok np. na potrzeby konkretnych technologii. Wtedy możliwość swobodnej zmiany paliwa staje się niezwykle istotna. Bez trudu optymalizuje się wysokość rachunków za ciepło.

Piece na miał oraz inne paliwa a konserwacja i użytkowanie

Kotły wielopaliwowe LogiKa to urządzenia bardzo nowoczesne, charakteryzujące się prostą i intuicyjną obsługą. Duże drzwi do komory załadunkowej ułatwiają umieszczanie różnego rodzaju wsadu wewnątrz pieca. Z kolei zwiększona objętość komory załadunkowej zapewnia dłuższy czas pracy po umieszczeniu w niej paliwa, który dochodzi nawet do 24 godzin w przypadku spalania węgla. Ruchomy ruszt żeliwny także pozwala na łatwą obsługę kotła. Piece wielopaliwowe to urządzenia w dużym stopniu przyjazne środowisku. Wszystko dzięki systemowi wielopunktowego nadmuchu powietrza, który wraz z konstrukcją pieca stanowi efektywne rozwiązanie, pozwalające na spalanie różnych typów paliwa przy stosunkowo niskiej emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Profesjonalna pomoc w wyborze odpowiedniego kotła wielopaliwowego

Naszą misją jest dostarczanie wszystkim klientom najlepszych pieców, które służą niezawodnie przez wiele długich lat i gwarantują doskonałe parametry grzania. Jeśli zastanawiasz się, jaki model kotła na węgiel i inne paliwa będzie odpowiedni dla określonego obiektu – zapraszamy do kontaktu. Specjaliści na naszej infolinii chętnie udzielą profesjonalnego wsparcia, pomagając dokonać właściwego wyboru.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij