z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Gminne programy dotacji na wymianę piecy - właśnie ruszają
11.04.2017

Gminne programy dotacji na wymianę piecy - właśnie ruszają

Ruszyły programy w wielu gminach, które mają wspierać wymianę starych pieców na nowe 5 klasy emisji.Mają one różne formy od niskooprocentowanych pożyczek, po dopłaty na wymianę kotła na nowy, dofinansowanie poprzez zwrot lub refundację kosztów montażu takiego kotła.

Kotły z dopłatą to przede wszystkim ekologiczne modele spełniające 5 generację emisji spalin normy EN 303-5

W wiekszości programów głównym wymogiem stawianym przed ekologicznym urządzeniem grzewczym jest brak rusztu, który umożliwia spalanie śmieci i węgla oraz miałów i mułów węglowych. Takimi urządzeniami w naszej firmie są:

- kocioł zgazowujacy drewno Sigma - posiada dysze ceramiczne do pirolizy drewna i tylko sezonowe drewno opałowe można w nim spalać.

- kotły z podajnikem zintegrowanym Compact na pelety - posiadają okrągłą komorę spalania i wymiennik płomienicowo rurowy

- kotły na pellet Hydro z zintegrowanym palnikiem na pellets oraz koszem -  zajmują mininalnie miejsca gdyż posiadają wbudowany zbiornik na pellet i wysokiej klasy palnik samoczyszczący

-kotły c.o na zrębki drzewne i wióry Biowarmer - posiadają ruszt schodkowy samoczyszczący się oraz podajnik do biomasy rozdrobnionej

- kotły c.o z podajnikiem na ekogroszek Ecowarmer 5 klasy emisji  - posiadają retortowy palnik obrotowy oraz rurowo - płomienicowy wysokiej wydajności wymiennik ciepła a także wentylator wyciągowy.

Zapraszamy do kontaktu, nasi doradcy dobiorą Państwu właściwy model pieca. 

 

Programy pomocowe dla mieszkańców poszczególnych województw można łatwo znaleźć w internecie lub spytać w gminie. Np: warmińsko-mazurskie ma program EWA, a świętokrzyskie - ZORZA.

Dużo jest też lokalnych programów w gminach, które walczą ze smogiem za pomocą programów ograniczania niskiej emisji - tzw PONE. Często oferuja one dopłaty do zakupu czy wymiany nowych pieców kwotowe - co stanowi często znacznie wyższą dopłatę niż dotacja wojewódzka. Dlatego warto się dowiedzieć w gminie u doradcy ekologicznego jakie są instrumenty dopłat na wymianę pieca na nowy.

 

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij