z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Jak tanio przerobić stary piec węglowy na ekologiczny
16.01.2017

Jak tanio przerobić stary piec węglowy na ekologiczny

Nowe standardy emisji spalin oraz preferencje na zakup urządzeń grzewczych V generacji czystości spalin powodują, że obecnie coraz bardziej opłaca się zastąpić stary piec węglowy, nowym ekologicznym np: na pellet.
 
Co to jest pellet ?

To prasowane granulki z trocin drzewnych ( może być też pochodzenia agro np: ze słomy ), które posiadają wartość opałową około 16 - 18 MJ/kg. Wartość opału mamy dużo niższą np: od węgla ekogroszku, który ma ok 26 MJ/kg ale mamy tez mniej popiołu czyli mamy mniejszą stratę paleniska i spalania. Co więcej kotły c.o na pellet są dużo bardziej sprawne i wydajne, co zauważyć można po klasie efektywności energetycznej. Spełniają one w wiekszości 5 klasę emisji spalin, gdzie np: popularne kotły na ekogroszek mieszczą się w 3 lub 4 klasie. 
 
Czy można przerobić kocioł c.o węglowy na pellet ?

Można !  O czym mało osób wie, większość kotłów węglowych czy na ekogroszek można dość łatwo i tanio przerobić na ekologiczne. Trzeba bowiem pamiętać, że to paliwo musi być ekologiczne ,żeby była niska emisja spalin. Przerabiając stary kocioł nawet kilkunasto letni na pellet, zyskujemy bardzo wiele:
- komfort związany z faktem, że automatycznie podajemy paliwo oraz palniki mają automatyczny zapłon
- bezpieczeństwo - pellet jest całkowicie bezpiecznym paliwem
- ekologię - kocioł na pellet praktycznie nie kopci !
- łatwą codzienną eksploatację - wrzucamy paczkowany pellet raz na tydzień paliwo do kosza, popiół wynosimy prawie raz na miesiąc

Jakie modele kotłów c.o można przerobić na automatyczne i ekologiczne na pellety ?

Praktycznie każdy model kotła, który ma komorę spalania min 40 cm głębokości , tak aby zamontowany palnik mógł wytworzyć odpowiedni płomień i dopalać paliwo. Palnik montujemy bowiem albo z przodu albo z boku kotła c.o. Niezależnie czy mamy kotły np: Logica, Ultima czy innych producentów takich jak m .in 
- Defro
- Galmet
- Elektromet
- Kołton
- Ogniwo
- Zębiec
- Atmos
- Sas.
Palnik możemy zamontować niezależnie od typu kotła, musi być tylko na to techniczna możliwość i miejsce, czyli w modelach:
- zgazowujących
- ekogroszkowych
- kominkach i wkładach grzewczych
- nagrzewnicach
 
Najważniejsze ! Na przeróbkę kotła c.o na pellet zaczynają ruszać dopłaty i dofinansowania  w 2017 m.in w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i innych miastach i rejonach. Nie musimy zatem ponosić kosztownych modernizacji kotłowni, pomp itp żeby mieć ekologiczny piec na pellet !
 
Zapraszamy do kontaktu do naszej firmy, dobierzemy palnik pelletowy do każdego modelu kotła !
 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij