z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Jak zmniejszyć zużycie pelletu  i obniżyć koszty grzania ?
20.06.2023

Jak zmniejszyć zużycie pelletu i obniżyć koszty grzania ?

Jak zmniejszyć zużycie pelletu  i obniżyć koszty grzania ?

Cena pelletu mimo, że jest stabilna to nadal wyższa niż parę lat temu. Dlatego pellet jako stabilne i dostępne paliwo jest nadal przekonywującym źródłem grzania domu lub firmy, ale trzeba pamiętać, że są znacznie tańsze paliwa, które można spalać też w pełni automatycznie i będą one dużo tańsze niż granulat trocinowy. Takich zamienników pelletu jest całkiem dużo:

- agropellet

- brykiety

- zrębki drzewne

- trociny

- pestki, biopaliwa

Agropellet jest znacznie tańszy od pelletu trocinowego

Dla przykładu cena dobrego agropelletu z domieszki słonecznika wynosi 1000 zł / tona więc znacznie taniej niż pelletu trocinowego. Szczególnie do ogrzewania dużych budynków czyli np. szkół, hoteli, biurowców czy nawet bloków wielorodzinnych warto się porównać ceny zakupu pelletu trocinowego a jego zamienników. Może przynieść to wymierne obniżenie kosztów rocznego ogrzewania nawet do 70 %.

Innowacyjna technologia spalania to klucz do sukcesu

Aby jednak móc oszczędzać i obniżać koszty grzania musimy zainwestować w odpowiednie urządzenie grzewcze. Nasza firma od lat produkuje profesjonalne kotły grzewcze na biomasę klasy premium. Ich innowacyjność polega przede wszystkim na zastosowaniu specjalnych palników do spalania gorszych gatunków paliw. Wzmocnione przekładnie i napędy podajnika umożliwiają też precyzyjne podawanie niesortowanej biomasy. W serii Biowarmer możemy spalać paliwa o zmiennej granulacji i objętości dzięki specjalnie uzwojonych podajników ślimakowych. Można zatem podawać np.: zrębki o długości do 8 cm niekalibrowane. Kalibracja paliwa ma duże znaczenie w przypadku wielu konkurencyjnych kotłów c.o gdyż mają one małe średnice podajników co mocno ogranicza zdolność transportowania biomasy. W kotle c.o Biowarmer podawanie różnych sortów biomasy o zmiennej kalibracji nie jest problemem, konstrukcja podajnika umożliwia podawanie różnych paliw od sypkiej trociny do brykietów. Mając takie urządzenie grzewcze w kotłowni, stajecie się zupełnie niezależni energetycznie bo można spalać różne typy biomasy od luźnej i sypkiej aż po peletyzowaną lub brykietowaną.

Obniżenie kosztów ogrzewania poprzez możliwość spalania niekalibrowanych paliw pochodzenia biomasowego to nie jedyny atut kotłów c.o serii Biowarmer. Mamy bowiem w pełni automatyczną pracę urządzenia nie tylko na pelecie czy brykiecie ale też na trocinach i zrębkach. Palnik posiada grzałki i samoczynnie startuje, rozpala się, moduluje moc a także wygasza się w razie potrzeby.

Poniżej przedstawiamy główne zalety kotła Biowarmer

Ruszt ruchomy:  kocioł jest wyposażony w innowacyjny palnik z rusztem ruchomym schodkowym, który umożliwia efektywne spalanie zrębek drzewnych. Dodatkowo ruch rusztów powoduje samooczyszczanie palnika z popiołu. Palnik ten został nagrodzony w rządowym programie „GREENEVO Akcelerator zielonych technologi”

Dzielony podajnik: W celu jeszcze większej wydajności i optymalnego spalania, kocioł Biowarmer 3 posiada podajnik zrębków, który jest podzielony na dwie sekcje. Ten unikalny system minimalizuje ryzyko cofnięcia się płomienia, co przekłada się na bezpieczeństwo i stabilność pracy kotła.

Automatyczna praca: Nasz kocioł oferuje możliwość pracy w trybie automatycznym. Sterownik graficzny Rk 2006LPG, zainstalowany na kotle, umożliwia precyzyjne sterowanie procesem spalania.

Rozpalanie i wygaszanie w kotle: kocioł wyposażony jest w 2 zapalarki ceramiczne które umożliwiają rozpalenie paliwa w sposób automatyczny. Po rozpaleniu kocioł przechodzi do pracy automatycznej. Proces ten jest zarządzany przez sterownik poprzez odczyt z czujnika temperatury spalin. Po przekroczeniu temperatury zadanej w razie braku zapotrzebowania na ciepło, kocioł rozpoczyna proces wygaszania. Po całkowitym wypaleniu paliwa, urządzenie przechodzi do trybu czuwanie i uruchamia się ponownie gdy zapotrzebowanie na ciepło wróci, a temperatura na kotle spadnie.

Sterownik graficzny Rk 2006LPG: Ten zaawansowany sterownik jest sercem kotła Biowarmer 350kW. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, można monitorować i kontrolować parametry pracy kotła, takie jak temperatura, dawki paliwa, czy obroty wentylatora. Rk 2006LPG pozwala na optymalne dostosowanie pracy kotła do zmieniających się warunków, zapewniając efektywność i oszczędność energii.

 Modulacja mocy palinka obniża zużycia paliwa: Nasz kocioł Biowarmerna zrębkę jest wyposażony w modulację mocy palnika, co oznacza, że moc palnika automatycznie dostosowuje się do aktualnych potrzeb grzewczych. Dzięki temu osiąga się optymalne spalanie i wykorzystanie dostępnej energii, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Moduł internetowy: Kocioł może być wyposażony w opcjonalny moduł internetowy, który pozwala na podgląd parametrów pracy przez internet (aplikacja, lub przeglądarka) oraz w razie potrzeby może wysłać powiadomienie o błędzie, lub awarii

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij