z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Kocioł co futura econo KG pellets do niskich kotłowni
09.04.2021

Kocioł co futura econo KG pellets do niskich kotłowni

Jak zamontować skutecznie zamontować kocioł co na pellet w niskiej kotłowni ?

Wiele starszych budynków jest podpiwniczonych i tam jest zlokalizowana kotłownia na opał stały.Często niestety piwnice są dość niskie 160 lub 180 cm i mocno przez to utrudniają racjonalne rozplanowanie i modernizację kotłowni. Wychodząc naprzeciw takim wymaganiom proponujemy naszych klientom kotły z podajnikiem serii futura pellets KG.

Kocioł co z podajnikem na pellet może zajmować mało miejsca

Oferowane rozwiązanie – dedykowane jest na wysokość kotłowni 140 – 170 cm. Kosz na opał jest montowany obok pieca co a podajnik jest na tyle długi, że umożliwia optymalnie rozplanować miejsce w naszej kotłowni. Możemy bowiem ustawić zbiornik z boku lub z przodu. Czopuch spalin od góry lub z tyłu umożliwia uniwersalne podłączenie pieca do komina.

Palnik na pellet z modulowaną mocą – dopasuje się automatycznie do budynku

Opisywane rozwiązanie dotyczy modeli kotłów co 13 kW, 18 kW i 25 kW. Każdy z w/w modeli kotła posiada palnik z pełną modulacją mocy 30 – 100 % dzięki czemu może optymalnie dopasować się z mocą urządzenia do bieżącego zapotrzebowania na ciepło każdego budynku. Dzięki temu nasz kocioł nadaje się do zasilania zarówno nowoczesnych instalacji np.  podłogowych z małą ilością wody ale też  instalacji starszego typu, z większymi przekrojami rur gdzie ilość wody w instalacji jest większa.

Kompaktowe wymiary to nie jedyny atut naszego kotła centralnego ogrzewania.

Poza kompaktowymi wymiarami istotną korzyścią dla klienta jest możliwość wnoszenia do kotłowni wszystkich części składowych pieca oddzielnie tj: korpus pieca, obudowa, palnik, podajnik i kosz. Dzięki czemu w małych piwnicach, gdzie schody są kręcone i skutecznie blokują dostęp do kotłowni – nasze urządzenia da się wnieść w poszczególnych elementach.

Opisywany kocioł c.o poza uniwersalnym podłączeniem do instalacji i komina ma też duży atut dla klienta – jest nim cena. Charakteryzuje się bowiem korzystną relacją cena / jakość / wydajność. Poza przystępną ceną gwarantowane są też stawki serwisu – dlatego urządzenie nie jest drogie w serwisowaniu.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij