z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Lista urządzeń i kotłów co na czyste powietrze
03.06.2022

Lista urządzeń i kotłów co na czyste powietrze

W internecie jest opublikowana lista urządzeń grzewczych na program dopłat rządowych Czyste Powietrze. Nie jest to lista obowiązkowa i nie każde urządzenie klasy A+, które jest objęte dofinansowaniem na niej się znajduje. Wielu klientów jednak nas pyta gdzie mogą znaleźć tą listę oraz nasze produkty na niej.

Nasza firma posiada wiele produktów certyfikowanych w klasie A+, które spełniają wymogi czystego powietrza i podlegają dofinansowaniu do ich zakupu i montażu. Są to kotły c.o praktycznie na każdy rodzaj paliwa: drewno, drewno i pellet czy sam pellet. Mamy też certyfikowane kotły co z podajnikiem na zrebki i brykiety, które nie są ujęte w programie czyste powietrze - tak samo jak kotły na słomę.

Na samej liście pod hasłem producenta: Zakład produkcji kotłów c.o sp j znajdują się dofinansowane:

1. kotły c.o na pellet i zrębki Biowarmer :  https://lista-zum.ios.edu.pl/bepub/ben002.aspx?rq=xHC7%2bTpWM00K7WR1BKam3Q%3d%3d

2. kotły co na pellet drzewny Compact:  

https://lista-zum.ios.edu.pl/bepub/ben002.aspx?rq=Srmm7IdEHM7g5PcJYfez%2fQ%3d%3d

3. kotły c.o na zgazowanie drewna Sigma:

https://lista-zum.ios.edu.pl/bepub/ben002.aspx?rq=e0gN4vPcTSIVmG1yB3tJ3A%3d%3d

Tak jak pisaliśmy wcześniej, nie każdy produkt dofinansowany znajduje się na liście - nie obejmuje ona np kotłów c.o hybrydowych czyli kombi duo - np Sigma dual - nasz flagowy model udanego kotła co na drewno i pellet nie znajduje się na liśćie bo nie ma takiej kategorii. 

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w budowie i produkcji kotłów c.o na biomasę. Nasze produkty od kilkunastu lat znajdują się na niemieckiej liście BAFA i są dofinansowane do zakupu w Niemczech i innych krajach europejskich. 

Jaki kocioł c.o wybrać na czyste powietrze ?  To pytanie zadają nam użytkownicy kotłów na węgiel czy gaz po ostatnich podwyżkach cen energii. Sam program Czystego Powietrza zawęża nam możliwości bo dofinansowane są kotły na pellet i drewno. A są tańsze paliwa dostępne w Polsce np: zrębki, brykiety, trociny, słoma itp. Niestety takie kotły nie są dofinansowane w tym programie a nasza firma je oferuje od lat. Można nimi spalać ekologicznie biomasę jako najtańsze źródło energii. 

Ciekawą alternatywą dla gazu czy węgla są kotły dwupaliwowe - na drewno i pellet Sigma dual czy pellet i zrębki serii Biowarmer. Nie ograncizamy się do jednego paliwa i mamy zawsze do dyspozycji dwa paliwa - pellet  jako granulowane prasowane drewno oraz tańsze paliwo jakim jest drewno opałowe czy zrębki drzewne. Należy dodać, że seria kotłów Biowarmer to profesjonalne kotły co na biomasę rozdrobnioną - mogą pracować na zrębce niekalibrowanej czy tartacznej o długości do 8 cm. Rozszerza to znacznie zakres paliwa zastosowawczego do tych kotłów gdyż wielu konkurentów oferuje wyłącznie kotły na zrębki kalibrowane suche - które w Polsce są trudno dostępne. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij