z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Palniki na zrębki drzewne - nowa generacja 2020 r
12.01.2020

Palniki na zrębki drzewne - nowa generacja 2020 r

Od lat oferujemy palniki na biomasę, które stosujemy w naszych kotłach c.o a także do modernizacji piecy innych producentów.Można bowiem stary kocioł węglowy lub miałowy łatwo przerobić na biomasowy i znacząco obniżyć nie tylko koszty jego eksploatacji ale też emisję spalin.

Palnik na zrębki posiada szereg innowacyjnych rozwiązań w tym najważszniejsze to ruszt ruchomy schodkowy napowietrzany strefami, dlatego można go wyregulować praktycznie na każdym rodzaju biomasy.

Zrębki są paliwem tanim, ekologicznym, odnawialnym ale nie jest łatwo je ekologicznie spalić. W przeciwnieństwie do palników na pellet wymagają większeje powierzchni spalania bo zrębka jest mniej kaloryczna od peletu. Stawia też większt opór i wymaga mocniejszych układów podawania paliwa. 

Zrębki dostępne na rynku polskim nie są często kalibrowane bo nie wymaga tego nasza prawo ani żadna norma.Dlatego można spotkać zrębki róznych wielkości, gałeziowe ale też z miskantusa, ślazowca czyli roślin energetycznych a także zrębki zanieczyszczone z drewnopochodnych materiałów w tym z drewna porozbiórkowego oraz tzw zielonego złomu czyli odpadów biomasowych. 

Do każdej z w/w zrębek należy zaprojektować odpowiedni system spalania i podawania, który może się znacząco różnić wyceną. Cena palnika i podajnika zależy też od samej wilgotności zrębki oraz stopnia jej zanieczyszczenia.Należy bowiem pamiętać, że zrębki zanieczyszczone lub pochodzące z materiałów drewnopochodnych lakierowanych itp należy spalać w odpowiednio dedykowanych systemach grzewczych z dopalaniem w wysokich temperaturach !. 

Systemy grzewcze bazujące na modernizacji starych istniejących kotłów c.o zasilanych węglem czy miałem można zmodernizować na nowoczesne zautomatyzowane na biomasę. Nie każdy kocioł c.o da się łatwo i szybko zmodernizować dlatego zapraszamy do konntaktu z nami. Oferujemy kompleksowe usługi modernizacji i demontażu/ montażu palnika oraz systemu podawczego a także automatyki. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij