z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Tanie ogrzewanie szklarni, tuneli foliowych  i budynków inwentarskich
04.03.2018

Tanie ogrzewanie szklarni, tuneli foliowych i budynków inwentarskich

Tanie ogrzewanie szklarni, tuneli foliowych czy innych budynków inwentarskich to jeden z głównych kosztów produkcji żywności w obecnych czasach. Obecnie zmiany klimatu tj: łagodniejsze zimy skłaniają producentów żywności, sadowników, ogrodników i rolników do przechodzenia na całoroczny system produkcji.

Planując całoroczne uprawy np: w szklarni lub tunelami foliowymi zwiększamy na pewno dochody gospodarstwa gdyż żywność jest najdroższa zimą i wczesną wiosną. Aby jednak zachować poziom zyskowności musimy dobrać odpowiedni tani system ogrzewania.

Nasza firma w tym aktywnie pomaga, nawet pod klucz : z wykonaniem projektu oraz znalezieniem dofinansowania na zakup takich systemów grzewczych. Obecne ceny węgla i miałów odstaraszaja właścicieli szklarni i tuneli do ogrzewania ich paliwem kopalnym. Dochodzi do tego jeszcze aspekt ekologiii......

Nie dziwi zatem fakt, że kluczowym dla rolników, sadowników i ogrodników staje się biomasa rolna lub leśna.Ogrzewanie szklarni czy tuneli za pomoca biomasy będzie tańsze niż węglem, olejem czy gazem. Pod warunkiem, że będziemy spalać biomasę odpadową, najlepiej pozyskaną we własnym zakresie. Takim paliwem mogą być:

- łęty pomidorów i innych upraw szklarniowych

- słoma, odpady słomy, podkładów itp

- zrębki drzewne, zrzyny, odpady drewna

Takie paliwa są najtańśze na rynku. Do nich możemy dobrać odpowiedni system grzewczy złożony z kotła lub pieca na biomasę, który będzie pracował automatycznie. Może on zasilać nagrzewnice wodne lub powietrzne.

Na zakup takich ekologicznych systemów grzewczych do szklarni lub tuneli są obecnie dofinansowania, szczególnie przy zamianie pieca węglowego na nowy - poprawa efektywności gospodarstwa sadowniczego lub rolnego wpisana jest w wiele programów dopłat.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij