z nami ogrzewanie to oszczędzanie

  • pl
  • en
  • ru
  • ua
  • de
  • fr
  • ro
  • hr
Facebook Twitter Facebook
Alternatywa dla pelletu do grzania firmy ?
22.06.2023

Alternatywa dla pelletu do grzania firmy ?

 

Alternatywa dla pelletu do grzania firmy ?

W związku z niestabilnymi cenami paliw energetycznych, coraz bardziej staje się pytanie : czym grzać dom lub firmę ? Odpowiedź wcale nie musi być jednoznaczna. Rosnąca popularność pomp ciepła powoduje, że wielu klientów po prostu nie zna alternatywnych źródeł grzania. Wcale nie jesteśmy zdani tylko na gaz czy prąd ( pompa ciepła zasilana jest prądem czyli to ogrzewanie energią elektryczną ) lub pellet. Popularność tego ostatniego systematycznie wzrastała przez ostatnie lata. Granulat trocinowy sprasowany w formie peletów jest bardzo popularny na całym świecie. Jest to paliwo stabilne jakościowo o całkiem wysokiej wartości opałowej – wyższej niż np.: drewno. Niewielu klientów wie, że mając odpowiednio dopasowany innowacyjny kocioł grzewczy wcale nie musimy się ograniczać do peletu drzewnego. Są bowiem urządzenia grzewcze, które spalają efektywnie pellet ale nie tylko trocinowy ale też pochodzenia agro, który jest znacznie tańszy. Do tego można w nich też spalać brykiety, które też są znacznie tańsze niż pellety.

Co jest tańsze niż pellet a tak samo ekologiczne ?

Jest wiele tańszych paliw niż pellet a równie ekologicznych np.: zrębka, trocina, brykiety. Są to znacznie tańsze paliwa energetyczne do tego często nawet łatwiejsze w pozyskaniu. Jeśli nasza firma dysponuje potencjałem takiej odpadowej biomasy to można się ogrzewać praktycznie za darmo. Mając dostęp to taniej zrębki czy trociny mamy praktycznie darmowe paliwo i wcale nie trzeba go przetwarzać na brykiet czy pellet. Można je spalać automatycznie w serii innowacyjnych kotłów co typ Biowarmer.  Cena takiego kotła c.o z podajnikiem na zrębki i trociny  jest trochę wyższa niż pieca na pellet ale mamy szerszy zakres paliwa zastosowawczego co nie tylko obniża nam koszty grzania ale sprawia, że jesteśmy bardziej niezależni energetycznie.

Należy dodać, że spalanie biomasy luzem w naszych kotłach co serii Biowarmer odbywa się podobnie jak pelletu – całkowicie automatycznie. Tak jak model kotła c.o na pellet – tak na zrębce czy trocinie opisywany kocioł ma niską emisję i działa w pełni automatycznie. Palnik się sam mechanicznie oczyszcza i odżużla a grzałki elektryczne odpowiedzialne są za rozpalanie i wygaszanie paliwa w sposób automatyczny – możemy to zrobić także przez smartfona lub poprzez komputer jeśli mamy zainstalowany moduł WIFI .

Innowacyjne profesjonalne palniki na biomasę są rozwiązaniem do grzania twojej firmy

Innowacyjny palnik na biomasę  Brenner umożliwia  efektywne spalanie różnych rodzajów paliw o różnej granulacji i wilgotności. Nie musimy stosować kalibrowanej biomasy o określonych parametrach gdyż wzmocnione przekładnie w podajniku śrubowym podadzą paliwo o zmiennej granulacji np. zrębki o długości do nawet 8 cm. Podajnik poradzi sobie też z brykietem trocinowym i ze słomy a także z bardziej sypkimi paliwami jak trocina czy drobne zrębki. Takie rozwiązanie jest idealne do taniego grzania twojego biznesu bo możemy spalać nie tylko tani lub darmowy opał ale bazując o własne zasoby biomasy zyskujemy 100 % niezależność energetyczną. Kupując nasz innowacyjny kocioł biomasowy Biowarmer uzyskujesz dostęp do technologii spalania najtańszych paliw i to trybie całkowicie automatycznym. Co ważne, wilgotność paliwa do 38 % daje nam możliwość spalania nie tylko suszonego paliwa a też świeżego wprost z produkcji.

Szukając obniżenia kosztów ogrzewania w firmie należy wykonać bilans energetyczny, który jasno określi nasze wymagania – czy mamy pobór ciepła sezonowy czy stały np.: do technologii suszenia. Jakie mamy straty i zyski ciepła oraz jakich temperatur potrzebujemy. Dobór  kotła grzewczego z podajnikiem do biomasy w tym do grzania pelletem musi być wykonany przez doświadczony personel lub firmę instalacyjną.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Zamknij