Przemysłowe kotły wodne, wykorzystywane są do ogrzewania obiektów mieszkalnych wielorodzinnych, użyteczności publicznej, zakładów przemysłowych, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz ciepła technologicznego wykorzystywanego w procesach produkcyjnych. Oferujemy kotły przemysłowe z ręcznym załadunkiem paliwa oraz kotły w pełni zautomatyzowane. Produkujemy kotły przemysłowe o mocach od 70 kW do 5 MW. Nasza firma produkuje całe wyposażenie kotłowni przemysłowej, multicyklony, ekonomizery i różnego rodzaju systemy podawania i magazynowania paliwa w zależności od rodzaju paliwa i zamówienia klienta.
Paliwo wykorzystywane do naszych kotłów to różnego rodzaju biopaliwa (drewno, odpady drewniane, zrębki, trociny, pellet z torfu lub trocin, brykiety, łuski słonecznika, odpady z ziarna, itp.)
Kotłownie przemysłowe na biomasę moga być też połączone w układzie kotły parowe z generacją prądu - wówczas mamy elektrociepłownie na biomasę.
Przemysłowe kotły wodne lub parowe opalane biomasą rozdrobnioną, to najtańsze źródło ciepła generowanego obecnie w Polsce. Kotły parowe moga być podłączone w systemy grzewcze do generacji pary zawracanej potem do technologii lub generacji energii elektrycznej w silnikach parowych lub turbinach parowych.
Samodzielnie kotły przemysłowe na biomasę mogą zasilać w zależności od mocy - od 200 KW do 5 MW. Oferowany przez nas system magazynów paliwa tj biiomasy obejmuje:
- silosy wewnętrzne, zbiorniki pośrednie
- silosy zewnętrzne na biomasę w tym pellet i zrębki lub trociny
- systemy pneumatycznego podawania pelletu
- systemy ruchomej podłogi lub wygarniaczy hydraulicznych
Każdy magazyn paliwa projektowany jest indywidualnie w zależności od potrzeb inwestora lub technicznych możliwości lokalizacji. Często bowiem przy realizacji kotłowni na biomasę, problem występuje z jej wielkością a w szczególności magazynu biomasy. Trzeba pamietać że np 250 kW kotłownia na zrębkę będzie zużywała jej około 5 m3 a dobę przy pełnym obciążeniu cieplnym i w systemie pracy 24h. Autonomia kotłowni zależy często od technicznych możliwości instalacji duże magazynu paliwa. Silosy zewnętrzne nadaja się głównie bowiem do pelletu a do zrębki rekomendujemy systemy nagarniaczy piórowych lub ruchomej podłogi.